iPhone 7 ana ekran tuşu (home) olmadan gelebilir!

iPhone 7 ana ekran tuşu (home) olmadan gelebilir!

Son günlerde Apple’ın sıradaki akıllı telefonuyla ilgili çok sayıda iddia ortaya atıldı. Tasarım ve teknik özellikleri ilgilen bu iddialar arasında son derece dikkat çeken bir detay var. İşte Apple dünyasını yerinden oynatacak olan o gelişme!

Haberimizin içerisinde ilgili fotoğrafları görebilirsiniz. Eğer dikkatinizi çekmediyse belirtelim, iPhone 7 ana ekran tuşu olmadan üretilebilir. Fotoğraflardaki telefonda Apple’ın klasik “home” tuşu yok. Peki ama bu tuş olmadan iPhone kullanılabilir mi?


Android dünyasında uzun bir süre önce ön yüzeyinde hiç tuşu olmadan cihazlar görmeye alıştık. Kimi kullanıcılara göre gereksiz, kimi kullanıcılara göre ise son derece önemli olan bu tuşun iPhone 7’de olmaması, Apple ve iPhone dünyasını yerinden oynatabilir. Çünkü iOS işletim sisteminin tüm kullanım özellikleri bu tuşa dayanıyor.


AppleInsider isimli site tarafından yayınlanan fotoğraflar kim tarafından çekildi bilinmiyor. Ancak fotoğrafta ilginç bir detay daha var. O detay ise 3.5 mm ses çıkış portunun cihazda yer almaması. Bu konudaki çok sayıda iddia da haberimizdeki fotoğraflarla doğrulanmış oldu. Normalde alt yüzeyde 3.5 mm kulaklık yuvasının olması gereken alanda ikinci bir hoparlör var gibi duruyor. Tabii tüm bu iddialar bir anda yanlışlanabilir çünkü Apple henüz resmi bir açıklama yapmadı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS