Son Dakika

iPhone 7 böyle görünecek!

A A

20.05.2016 - 12:00 Son Güncelleme:

Apple iPhone 7’nin duyurulmasına henüz oldukça uzun bir süre var. Eğer firma geleneğini bozmazsa cihazın Eylül ayı içerisinde duyurulması ve aynı ay içerisinde satışa çıkması bekleniyor. Ancak şimdiden telefonun basın görsellerinin sızdığı iddia ediliyor.

iPhone 7 böyle görünecek!

GSMArena tarafından yayınlanan görseller, şüpheleri bir nebze olsun gideriyor. Çünkü daha önce sızan görseller ile yayınlanan yeni görseller aynı özellikleri taşıyor. Yani sızıntılar giderek birbirlerine benzemeye başladı. Son bir aydır basında yer alan tüm iPhone 7 görselleri neredeyse birbirinin aynısı.

Uzaktan bakıldığında iPhone 6 ve iPhone 6s modellerinde kullanılan tasarım hatlarının korunduğunu söylemek mümkün. Ancak biraz detaya girdikçe yenilikler dikkat çekiyor.

İlk göze çarpan detay cihazın arka yüzeyinde yer alan plastik anten çizgileri. GSM sinyallerinin daha iyi iletilmesi için yerleştirilen bu hatlar artık köşelere taşınmış. Şık durduğunu söylemeliyiz. Kamera lensinin ise büyüdüğünü görüyoruz. Ön tarafta bir değişiklik görülmüyor.

Cihazın alt yüzeyine baktığımızda ise büyük bir değişiklik var. Aylardır konuşulan 3.5 mm ses portunun kaldırılmasını bu görsellerde fark edebiliriz. Lightning isimli şarj ve veri transfer portunun her iki tarafında da hoparlör bulunuyor. Bunlardan bir tanesi mikrofon da olabilir.

Samsung Galaxy C5'in özellikleri

Sizce bu görseller gerçekten iPhone 7 modeline ait olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz. Sizce iPhone 7 nasıl olacak?