Son Dakika

iPhone 7 boyutları nasıl olacak?

A A

11.05.2016 - 13:00 Son Güncelleme:

Akıllı telefon dünyasının beklenen yeni amiral gemisi iPhone 7, önümüzdeki yaz aylarının sonunda resmiyet kazanacak. Apple tarafından henüz resmi bir açıklama gelmemiş olsa da sızıntılar elimize ulaşmaya devam ediyor.

iPhone 7 boyutları nasıl olacak?

Fransa kaynaklı bir habere göre Apple iPhone 7 boyutları iPhone 6s ile aynı olacak. Zaten iPhone 6s ve iPhone 6’nın boyutları arasında da son derece ufak bir fark bulunuyordu. Yani sadece boyut olarak iPhone 6, 6s ve 7’nin aynı ölçüleri kullanacağını söyleyebiliriz.

Sızıntıların popüler ismi @OnLeaks tarafından yayınlanan görseli aşağıda bulabilirsiniz. Görseldeki çizimin iPhone 7’ye ait olduğu iddia ediliyor ve ölçüler de görülebiliyor.

İddialar doğruysa iPhone 7’nin uzunluğu 138.30 mm, genişliği ise 67.12 mm olacak. Bu rakamlar iPhone 6s ile tamamen aynı. Ancak kalınlıkla ilgili bir bilgi yer almıyor. iPhone 6s modelinin kalınlığı 7.1 mm kadardı. Apple’ın yeni telefonlarını inceltme eğilimi olduğu düşünüldüğünde bu rakamın azalacağını tahmin edebiliriz.

Samsung Z2 Tizen dünyasının yeni üyesi olacak

3.5 mm ses portunun kaldırılması, çift kamera kullanılması, iPhone Pro gibi alternatif bir isme geçiş yapılması gibi çok sayıda iddia ile anılan sıradaki iPhone modeli, önümüzdeki günlerde çok daha sık bir şekilde gündeme gelecek. Şimdilik detaylar bu kadar.