iPhone 7 ekranı Pixel Eyes LCD olabilir!

iPhone 7 ekranı Pixel Eyes LCD olabilir!

Son ayların en popüler konularından AMOLED ekran ve iPhone ikilisi için henüz daha uzun bir süreç var. Çoğu iddia zaten AMOLED ekranın iPhone 7’de değil, daha sonraki iPhone modellerinde kullanılacağı yönündeydi. Yani sıradaki iPhone modelinde yine alıştığımız LCD ekran paneli kullanacak. Peki ama hangisi kullanılacak?

Apple’ın uzun yıllardır partnerlik içerisinde olduğu Japan Display (JDI), yeni nesil LCD ekran panelini duyurdu. Firmanın yeni nesil Pixel Eyes LCD paneli, önemli iyileştirmelere sahip. Bu iyileştirmeler tam olarak Apple’ın aradığı yenilikler. Dolayısıyla iPhone 7 ekranı olarak yeni nesil Pixel Eyes LCD panelini gösterebiliriz.


iPhone ekranı ile ilgili Apple’ın aşamadığı iki önemli sorun var. İlki çerçeve kalınlığı, ikincisi ise ekran panelinin kendi kalınlığı. Kullanıcılar, Apple’ın artık ekran çerçevesini inceltmesi gerektiğine vurgu yapıyor. Apple ise daha hafif ve ince ürünler için farklı LCD panellerine ihtiyaç duyuyor. Yeni nesil JDI Pixel Eyes ekran bu iki önemli soruna çözüm getiriyor.


Apple'a dava açıldı


iPhone 7 ekranı olacağı düşünülen bu yeni ekran, 0.8 mm kalınlığındaki zorunlu çerçeve alanını 0.5 mm’ye indiriyor. Bu aradaki fark, cihazın kasa yapısında daha büyük bir incelmeye sebep olabilir. Panel aynı zamanda ilk nesline göre daha ince üretilebiliyor. Bununla beraber dokunma hassasiyeti konusunda önemli bir artış söz konusu. 2 mm kalınlığındaki hassasiyet artık 1 mm ve bu daha kaliteli bir ekran anlamına geliyor. Panel ile ilgili olarak JDI, suya dayanıklılık konusuna da vurgu yapıyor. Bu iddia da su geçirmez iPhone söylentilerini akıllara tekrar getiriyor.


Apple ve JDI arasındaki partnerlik devam ederse iPhone 7 ekranı olarak bu panel kullanılabilir. AMOLED paneller için bir süre daha beklemek gerekiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS