iPhone 7 sarı ekran sorunu ve çözümü!

iPhone 7 sarı ekran sorunu ve çözümü!

Apple iPhone 7 sarı renk sorunu ile gündeme gelmeye başladı. Bazı kullanıcılar ekranda sarı bir katman gördüğünü iddia ediyor.

Google WiFi ile evinizdeki interneti yönetin!


iPhone modelleri ve ekran sorunları aslında pek yabancı olduğumuz bir konu değil. 2010 yılına dönerken iPhone 4 modellerinde de benzer bir ekran rengi sorunu gündeme gelmişti. Benzer bir iddia şimdi iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri için gündemde.Sorun tüm iPhone 7 modellerini ilgilendirmiyor. Bazı cihazlarda görüldüğü bilgisi paylaşılmış. Eğer sizin de telefonunuzda benzer bir sorun varsa çözümü oldukça basit. Bu arada sarı renk sorunu yaşayan bir kullanıcının paylaştığı fotoğrafı aşağıda görebilirsiniz. Karşılaştırmalı olarak ekrandaki renk tonu farkı görülebiliyor.iPhone 7 sarı ekran sorunu nasıl çözülür?


iPhone 7’de yaşanan sarı ekran sorununun çözümü için aşağıdaki adımları izlemek gerekiyor. Bunun için Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Ekran Kolaylıkları > Renk Filtreleri sekmesine gitmeniz gerekiyor.


iphone-7-sari-ekran-sorunu3


Renk Filtreleri sekmesi altından “Renk Tonu” seçeneğini aktifleştirirseniz sarı ekran sorununu çözmüş olursunuz. “Yoğunluk” ve “Renk Özü” ayarlarını da kendi göz zevkinize göre değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde ideal ayarlar yer alıyor.


Ancak bazı kullanıcılar bu ayarlamalardan sonra da sorunlarının çözülmediği söylüyor. Böyle bir durumda cihazı servise götürmekten başka çare yok diyebiliriz.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS