iPhone 7’nin kulaklık girişi olmayacak

iPhone 7’nin kulaklık girişi olmayacak

iPhone 7’nin kulaklık girişi olmayacak

iPhone serisinde artık bazı limitlere yaklaşılmış durumda. Bu limit 3.5 mm boyutundaki kulaklık girişi. Evrensel kulaklık giriş standardını kullanan Apple, bir kez daha tüm teknoloji dünyasına kafa tutmaya hazırlanıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yayınlanan yeni bir patent başvurusuna göre Apple, kulaklık portunu kaldırmayı düşünüyor. Yani iPhone 7 modelinde kulaklık için ayrı bir giriş bulunmayacak. Apple bu girişi Lightning portu ile birleştirmeyi düşünüyor. iPhone 5 ile birlikte duyurulan Lightning portu artık sadece şarj ve veri aktarımı için değil aynı zamanda kulaklık için de bir bağlantı yuvası haline gelecek. Peki bunun avantajı ne olacak?

iPhone 7’de iddia edildiği gibi bir yenilik yapılırsa bunun en büyük avantajı telefonda yer açılması ve su geçirmezliğe yardımcı olması gibi etkenler göz önüne getirilebilir. Daha önce iPhone 7 için “su geçirmez olacak” şeklinde iddiaları sizlerle paylaşmıştık. Ancak en büyük etkisi hacimsel olacak. Zaten mevcut olan Lightning üzerinden bu giriş yapılırsa, kulaklık bölümünün çıkması telefonun incelmesinin önündeki engeli kaldırabilir.