iPhone 8 Geekbench’te göründü!

iPhone 8 Geekbench’te göründü!

Apple’ın önümüzdeki dönemde satışa sunacağı yeni amiral gemisi modeli iPhone 8, Geekbench’te adeta rakiplerini ezdi geçti.

Apple'ın otomobili Lexus çıktı


Apple’ın iPhone’un 10. yılına özel bir model üzerinde çalıştığı, artık bilinen bir gerçek. Şu aralar iPhone 8 ya da iPhone X ismi ile lanse edilen bu model bazı premium özelliklerle gelecek. Bu özellikler arasında 3D tarama teknolojisi, OLED ekran ve şimdiye kadar geliştirilmiş en güçlü yonga seti gibi opsiyonlar bulunuyor. Her ne kadar bu özellikler Apple tarafından doğrulanmamış olsa da sızdırılan bilgilerin bir çoğu bu yönde.


Geçtiğimiz gün ortaya çıkan yeni bir görsel de iPhone 8’in ne derece güçlü bir cihaz olacağını gözler önüne seriyor. iPhone 8’in Geekbench’te elde ettiği puanları yansıttığı iddia edilen görsel Çin’den sızdırılmış durumda.


Bu görsele aşağıdan göz atabilirsiniz.


Ekran Resmi 2017-04-26 08.40.21


Tekli çekirdek testinde çıkan puana baktığımızda iPhone 8’in iPhone 7’ye oranla yüzde 30 daha iyi bir performans sergilediğini görüyoruz. Hali hazırda iPhone 7’nin tekli çekirdek performansına yaklaşan bir Android cihazı olmadığını göz önüne alırsak, iPhone 8’in aldığı 4537 puanın ne derece iyi olduğunu daha iyi anlayabiliriz.


Çoklu çekirdek testine baktığımızda ise iPhone 8’in 8975 puan aldığını görüyoruz. Bu puan şu anda çoklu çekirdekte en yüksek puanı alan Galaxy S8 Plus’tan yüzde 41 daha fazla. Hatırlanacağı üzere S8 Plus’ın çoklu çekirdek testinden aldığı puan 6338’di.


Elbette sızdırılan bu görselin fake olma ihtimali de çok fazla. Sonuçta bunu yapmak çok zor değil. Eğer bu görsel gerçekten iPhone 8’in gücünü yansıtıyorsa da, cihazın alanında rakipsiz olduğunu söylesek yanlış olmayacaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS