iPhone 9 ilginç bir şekilde sızdı

Apple Şubat ayı içerisinde bir etkinlik düzenleyip, iPhone 9’u Mart ayında satışa sunması bekleniyordu. Ancak coronavirus yüzünden Apple’ın üretim hattında aksaklıklar yaşandı. Apple’ın da bu yüzden etkinliğini 31 Mart 2020‘ye ertelediği söyleniyor.Etkinlikte karşımıza çıkması planlanan 399 dolarlık tek kameralı çağ dışı tasarımlı iPhone 9 modeli için ilginç bir sızıntı geldi.

2020 yılında böylesine bir tasarım ile karşımıza çıkacak olan Apple, 250 dolar etmeyeceğini düşündüğümüz bu modeli 399 dolar’dan satacak. Belli ki Apple, bunu yaparsa inanılmaz bir tepki ile karşılanacak.

Elinde kalan iPhone 8 kasasına iPhone 9’u çakacak olan Apple, hem stok eritecek hem de kendi kasasını dolduracak.

Tek kameranın artık kabul görülmediği bu devirde böyle bir model tanıtmak gerçekten çok şaşırtıcı.

Gücünü Apple A13 yonga setinden ve 3 GB RAM’den alacak olan telefonda 4.7 inç büyüklüğünde LCD ekran yer alacak. Arka kameranın ise 12 Megapiksel çözünürlüğünde olacağı söyleniyor.

Çinli rakiplerinden ders almayan Apple, bu modeli ile yine satacak. Hatta iPhone 11’den bile fazla satacak. 399 dolar fiyat bandı aslında ideal görünüyor.

Ancak bu telefon Türkiye’de 5.000 TL bandını zorlayacak. Bu yüzden sıradan bir tasarıma ve tek kamera kurulumuna Türkiye’de 5.000 TL vermek gerçekten aklımız almıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS