iPhone modeliyle ilgili önemli bir iddia var

iPhone modeliyle ilgili önemli bir iddia var

Bazı teknolojiler konusunda ısrarcı olan Apple için artık değişiklik çanları çalmaya başladı. Uzun zamandır aynı ekran panelini kullanan Apple, sıradaki iPhone modellerinde ekran panelinde değişikliğe gidecek. Bu değişiklik Samsung lehine olabilir.

iPhone 4 modelinden beri LG ve Sharp üretimli IGZO panelleri kullanan iPhone’larda çözünürlük artışı veya başka bir iyileştirme pek karşımıza çıkmadı. Ekran panelinin iyileştirilmesi gibi yeniliklerle modellerini yenileyen Apple, artık ekran tarafında Samsung’a yönelmeye başlayacak. Ortaya çıkan yeni bir iddia bu yönde. Apple, yeni iPhone modellerinden LCD’den OLED ekran panellerine geçiş yapacak.


Samsung telefonları beğenip beğenmemek size kalmış ancak firma ilk Galaxy S modelinden bu yana OLED ve AMOLED ekran panellerinde bir dünya devi. Renk doğruluğu, üretim maliyeti ve kullanıcı memnuniyeti gibi konularda oldukça iyi skorlara sahip olan OLED panelleri artık iPhone modellerinde de görebiliriz. LCD ekranlara göre pil tasarrufu ve daha düşük maliyetle üretilebilen bu paneller, iddiaya göre artık iPhone tarafında da kullanılacak. Tabii yeni iPhone modeli için henüz çok erken ancak şartları düşündüğümüzde, yüksek ihtimale sahip bir iddia diyebiliriz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS