iPhone'larda yeni dönem! İşte iOS 13'le gelecek olan yenilikler

Milyonlarca Apple kullanıcısı iOS 13'ü merakla beklemeye başladı. Apple'ın uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni mobil işletim sistemi iOS 13, bir çok önemli özelliği iPhone ve iPad'lere taşıyacak.ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın bir süredir üzerinde çalıştığı iOS 13'teki yeni özellikler Apple kullanıcıları tarafından merak ediliyor. Apple'ın son yıllarda iyiden iyiye ağırlık vermeye başladığı sağlık teknolojileri, bu sürüm iOS'ta da kendini gösterecek.
Yenilenen Sağlık uygulamasında Günlük Rapor adı verilen yeni bir bölüm bizi karşılayacak. Buradan tüm gün boyunca yapılan aktivitelere detaylı olarak bakılabilecek.
Apple Haritalar uygulamasında ev ve iş yeri gibi sık bulunulan konumlar daha kolay ayarlanabilecek; bu sayede istenilen lokasyona ulaşmak çok daha kolay olacak.
Diğer yandan Mail uygulamasına gelecek yeni bir özellik sayesinde istenmeyen e-postaların önüne tamamen geçecek engelleme özelliği ile birlikte e-postaların daha kolay ayrıştırılması adına yeni bir klasörleme sistemi kullanıcılarla paylaşılacak.
iPhone'umu Bul ve Arkadaş Bul uygulamalarını tek çatı altında toplayacak olan iOS 13'te kullanıcılar bütün cihazlarını tek panelden kontrol etme imkanına kavuşacak.
Mesajlar uygulamasında da bir dizi değişiklik yapacak olan iOS 13'ün yüklenmesiyle WhatsApp'a benzer bir uygulamaya dönüşüyor. Kullanıcılar kendi profil fotoğraflarını seçebileceği gibi kullanıcı adı da belirleme şansına sahip. Hatta bu bilgileri kimlerin göreceği dahi belirlenebilecek.
Gece Modu'nun yine iOS 13 ile birlikte aktif hale gelmesi beklenirken, telefonlar bu modda daha az bataryadan güç harcayacak; daha az göz yoracak. Bu modun saate duyarlı olacağı düşünülürken, kullanıcılar manuel olarak da gece moduna geçiş yapabilecek
Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan haberlere göre, Apple 2016'dan önce çıkan modellere iOS 13'ü desteklemeyecek.
Bu yüzden iOS 13’ün 17 Eylül veya en geç 18 Eylül tarihinde OTA üzerinden sunulacağını söyleyebiliriz. Peki, hangi modeller bu güncelleme ile tanışacak?
iOS 13 güncellemesi ile tanışacak olan iPhone modelleri;

iPhone 6s Plus
iPhone 8 Plus
iPhone XS Max
iPhone 7 Plus
iPod touch (7. nesil)
iPod touch (7. nesil)
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS