İşte Google Daydream View ve Daydream VR

İşte Google Daydream View ve Daydream VR

2014 yılında Google Cardboard ile başlayan büyük VR atağı bugün Google Daydream View ile bambaşka bir boyut kazandı. Google’ın yeni kanal gerçeklik gözlüğü sizlerle.

Google, 4 Ekim akşamı düzenlediği etkinlikte yeni akıllı telefonlarıyla birlikte aynı zamanda yeni sanal gerçeklik platformu Daydream’i de duyurdu. Geçtiğimiz aylarda Google I/O 2016’da ilk defa gündeme getirilen bu platformun yeni duyurulan gözlüğü, cihazın fiyatı, çıkış tarihi ve diğer detayları sizlerle.


Sanal gerçeklik konusuna farklı bir bakış açısı kazandıracak olan Google Daydream View gözlüğü Daydream VR platformunun ayrılmak bir parçası olacak. Tıpkı Samsung’un Gear VR gözlüğü gibi uyumlu telefonlarda en iyi sanal gerçeklik denetimi sağlanacak.


Yeni sanal gerçeklik gözlüğü beraberinde birde uzaktan kumandayla geliyor. Bu kumanda sayesinde sanal gerçeklik uygulamaları ve oyunlarındaki kontrol ihtiyaçları karşılanacak. Benzer bir kontrolcü HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğünde de karşımıza çıkmıştı. Ancak Google Daydream View gözlüğünde kontrolü daha çok bir uzaktan kumanda görünümünde.


Google Daydream View’in iki önemli farkı var. Bunlardan ilki konfor iddiası. Google yeni gözlüğünün son derece konforlu ve hafif olduğunu iddia ediyor. Hafif ve hava geçiren kumaştan yapılması, rakipleri karşısında büyük bir avantaj. Rakip gözlüklerdeki hantal plastik parçaların olmadığına vurgu yapıldı.İkinci önemli fark ise işletim sistemine entegrasyon ve kablosuz yapı. Telefonun gözlüğün içerisine yerleşmesi son derece kolay ve zahmetsiz. Yazılım tarafında da Google işin başında olduğu için performans tarafında iddialı bir ürün.


Google neler duyurdu?


Daydream VR platformunun gözlüğü Daydream View, beraberinde çok fazla içerikle gelecek. Ancak geliştiricileri beklemeden bile kullanılacak çok sayıda içerik var. YouTube, Google Street View ve Google Fotoğraflar zaten bir süredir VR teknolojileri ile uyumlu halde.


Şimdi gelelim Daydream View gözlüğün fiyatına. Google’ın yeni VR gözlüğü 79 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak. Gözlük, Kasım 2016’da üç farklı renk seçeneğiyle tüketicilerle buluşacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS