İşte Türkiye'de satılacak Meizu 16s

İşte Türkiye'de satılacak Meizu 16s

2017’de başlayan değişim rüzgarları hız kesmeden devam ediyor. Hatırlanacağı üzere 2017 ile birlikte pek çok akıllı telefon üreticisi tasarım tarafında köklü değişikliklere imza atmıştı. Genel olarak çerçeveler inceltilmiş, ekran gövde oranı yükseltilerek uçtan uca ekranlı tasarımlar ön plana çıkarılmıştı.

Nitekim 2019’la birlikte bu tarz tasarımlar pazarın geneline yayılmış durumda. Artık erkan gövde oranı yüzde 80’in altında olan bir telefon bulmak ciddi anlamda zorlaştı diyebiliriz.


Özellikle Çinli akıllı telefon üreticilerin, tasarım konusunda önemli adımlar arttıklarını biliyoruz. Uçtan uca çentiksiz ekranlar için pek çok fikir ortaya atan Çinli üreticiler, bu anlamda sektörün dinamosu oldu.


Bu üreticilerden birisi de Meizu. Yakında yeni modeli ile karşımıza çıkacak olan Çinli üretici, yine tasarım anlamında beklentileri karşılayacak gibi görünüyor.


Geçtiğimiz gün Meizu 16s ile ilgli bazı yeni sızıntılar gerçekleşti. Sızdırılan görsellerde ilk defa Meizu 16s tasarımı tam anlamıyla gözler önüne serilmiş oldu. Dilerseniz bahse konu görsellere yukarıdan göz atabilirsiniz.


Meizu 16s’in son derece ince çerçevelere sahip olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Muhtmelen bu ekran gövde oranı yüzde 85 ile 90 arasındadır.


Dip not olarak hatırlatalım. Meizu aynı P30 Pro gibi periscope zoom özelliği bulunan yeni telefonunu bu ay içerisinde tanıtacak.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS