Kaç kişi iOS 10 kullanıyor

Kaç kişi iOS 10 kullanıyor
Apple’ın CEO'su Tim Cook tarafından “bütün güncellemelerin anası” olarak tanıtılan iOS'un yeni sürümü gün itibariyle artık hemen hemen herkesin bildiği birçok yeni özellik ile gelecek. Akıllı bilidirimler, yeni kilitleme ekranı, geliştirilmiş mesajlaşma uygulaması, yeni tarzıyla Apple Music, daha da akıllı Siri bunlardan sadece birkaçı. Uzun bir sunum olmasına rağmen Tim Cook ve ekibi iOS 10'la gelecek bütün yeni özellikleri açıklamadı. Sizler için iOS'un henüz açıklanmamış 10 yeni özelliğini derledik.

iOS 10 kullanım oranını merak edenler için son bir aya ait yeni rakamlar yayınlandı.

Apple’ın en yeni mobil işletim sistemi iOS 10 yaklaşık bir aydır kullanımda. Geçtiğimiz ay dağıtımı başlayan güncelleme şimdiden büyük bir başarı elde etti bile. iPhone 5 ve iPhone 5s kullanıcıları güncelleme konusunda halen kararız olsa da oran yarıyı geçti.
iOS 10 kullanım oranı %54


Apple’ın geliştirici sayfasında geçtiğimiz günlerde yayınlanan rakamlara göre dünya genelinde mobil Apple cihazların %54’ü şimdiden iOS 10 güncellemesini yüklemiş durumda. Oran, Apple için oldukça sevindirici çünkü mobil cihazların yarıdan fazlasına ulaşılmış görünüyor.


Bir önceki sürüm olan iOS 9 ise %38 oranına gerilemiş durumda. iOS 9 sürümü ağırlıklı olan iPhone 5, iPhone 5s ve 5c modellerinden oluşuyor. iOS 9 öncesindeki sürümlerin kullanım oranı ise %8 seviyesinde. iOS 9 ve öncesindeki sürümlerin kullanım oranlarının önümüzdeki aylarda giderek düşmesi bekleniyor.


ios-10-kullanim-orani-ekim


İlginç bir şekilde araştırma şirketleri tarafından paylaşılan benzer verilerde iOS 10 kullanım oranı %67 seviyelerinde şeklinde paylaşılmıştı. Ancak bu rakamlar Apple’a ait resmi veriler değil. Dolayısıyla en sağlıklı veri, Apple’ın geliştirici sayfasında yayınlanan aşağıdaki tablo. Resmi rakamlara göre 7 Ekim 2016 tarihi itibariyle kullanım oranları bu şekilde.


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS