Katlanabilir ekran fiyatları cep yakıyor

Katlanabilir ekran fiyatları cep yakıyor

Birçok kişi, katlanabilir ekran teknolojisini geleceğin en büyük yeniliklerinden bir tanesi olarak görse bile aslında bunun maliyetini pek düşünmüyor.

Henüz çok yeni bir teknoloji olan katlanabilir ekranlar, özel çerçeveler ve ekranlara sahip. Bu nedenle maliyeti açısından da ilginç rakamlar ortaya çıkabiliyor. şimdilik en fazla göze çarpanlar Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X ve Motorola Razr oldu.


Katlanabilir ekran teknolojisinde önemli bir yere sahip olan Samsung Galaxy Fold, 2 bin dolar fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Şirketin satışa sunulduktan kısa bir süre sonra şikayetler almaya başladığı Galaxy Fold, uygun bir fiyatla tamir ediliyordu.


Samsung tarafından ifade edildiğine göre 31 Aralık tarihine kadar 149 dolar fiyat etiketiyle ekran tamiri yapılabilecek. O tarihten sonra fiyatlar 600 dolara çıkacak. Böylece Samsung katlanabilir telefona sahip olan birisi eğer ekranı kararırsa 600 dolar ödemek zorunda kalacak. Huawei Mate X ise daha korkunç bir tablo çiziyor. Sadece Çin’de satışa sunulan Huawei Mate X akıllı telefonunun ekran onarım fiyatı 1000 dolar.


Normal şartlarda bir kişi Huawei Mate X akıllı telefonu almak isterse, 2.400 dolar ödemek zorunda. Ancak sadece ekranı bile, 1000 dolar fiyat etiketi ile değiştirebilecek. Genel olarak değerlendirildiğinde, akıllı telefonların katlanabilir modellerinde ekranlar ciddi bir fiyata sahip.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS