Son Dakika

Kendi dizi filmlerini çekecek

A A

11.05.2016 - 12:00 Son Güncelleme:

Online müzik dinleme servisi Spotify, video izlemek isteyen internet kullanıcılarını da kendine çekebilmek için radikal bir karar aldı.

Kendi dizi filmlerini çekecek

Müzik servisi, çoğunluğu müzik dünyası ile alakalı, 12 yeni dizi film çekerek online olarak yayınlayacak. Yeni diziler şimdilik sadece dört ülkeden izlenebilecek. Bunlar, ABD, İngiltere, İsveç ve Almanya. Müzik servisi aslında halihazırda video gösterimi yapıyor ancak videolar TED konuşmaları ve birkaç ünlü şovdaki kliplerden ibaret. Elbette gösterime alınan tüm videoların bir şekilde müzik dünyası ile bağlantısı oluyor. Yani müzik servisi her türlü video içeriği gösteren bir kanala dönüşmüş değil. Odak noktası, müzik.

Yeni şovlardan birinin isminin ise Rush Hour olacağı anlaşılıyor. Şov boyunca birbiri ile rekabet halindeki iki hip hop şarkıcısının bir van ile seyahat ederken yeni bir remix yapmaya çalışmaları konu edilecek. İkili Los Angeles trafiğinde sıkışıp kalmışken veya bir otoparkta minik konserler verip dinleyicilerini etkilemeye çalışacaklar.

Movement ismindeki diğer bir dizi ise müzik dünyasındaki önemli anlara dair belgesel bir yapım olacak ve dönemin şahitleri, aktörleri, müzisyenleri ile röportajlar içerecek, eski görüntülerle yeni nesile müzik tarihi hatırlatılacak.

Sosyal medyayı sallayan Muharrem şarkısı

Apple Music servisi ile rekabet halindeki Spotify, daha fazla müzik severi kendi saflarına çekebilmek için müzik dışında, video mecrasını da radikal olarak kullanacak gibi görünüyor. Spotify’ın, ünlü müzisyenlerin yer alacağı podcast yayınları yapması da gündemde. Bakalım Apple, cebindeki yüzmilyarlarca dolarla, Spotify’ın bu hamlesine nasıl cevap verecek? Apple Spotify’ın restini görüp arttırmaya kalkarsa, online müzik yayını sektöründe gerilim hızla artabilir.