hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kripto para camiasındaki beklenmeyen rakip

  Kripto para camiasındaki beklenmeyen rakip
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Muhtemelen var olan en yüksek teknolojili hamster Bay Goxx kripto para camiasının en yeni ancak iddialı üyesi. Görünüşe göre hamster kendi kafesinden çalışıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Adını, 2014’te 460 milyon dolarlık varlığın kaybolması olayından alıyor. Bitcoin borsasının yeni rakibi Bay . Goxx, Almanya’daki özel kafesinde yaptığı alım satım işlemleriyle piyasa devlerinin en yeni rakibi. Hamsterın hesabını yöneten kişinin ise kim olduğu henüz açıklanmadı.

  Zamanında Dogecoin de dalga geçme üzerine kurulmuştu. Adından Elon Musk’ın söz etmesiyle değer kazanan Dogecoin artık en önemli kripto para birimleri arasında yer alıyor. Bu nedenle Bay Goxx’un da ilerde ne olacağı belli olmaz. Hamsterın Twitter hesabına göre kripto para işlemlerine Haziran ayında başlamış. O zamandan bu güne yaklaşık %20 artış sağlanmış.

  12 Eylül itibariyle Bay Goxx, Bitcoin, Nasdaq 100, Warren Buffett’in Berkshire Hathaway’i ve S&P 500’den daha iyi performans gösterir hale geldi. Bay Goxx’un sistemi de oldukça farklı diyebiliriz. Hhamster çarkında koşarken düzinelerce kriptopara birimi arasından seçim yapabilmesi için tasarlanmış. Daha sonra iki tünel arasında karar vererek alım mı yoksa satış mı yapacağına karar veriyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hamster için Twitch hesabına göre, kararı gerçek bir ticaret platformuna gönderiliyor, ve evet ortamda gerçek paralar dönüyor. Her ne kadar dalga geçmek için kurulmuş gibi görünse de yatırımcılar gerçek para kullanıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow