hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kripto para ile terör finansmanı ve yasa dışı faaliyet

  Kripto para ile terör finansmanı ve yasa dışı faaliyet
  expand
  KAYNAKEcevit Bıktım

  Dijital paraların kara para aklamak için yoğun olarak kullanıldığını duyuran SEC’e, the Commodity Futures Trading Commission ve the Financial Crimes Enforcement Network de destek verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD’deki finansal regulatör kurumların kripto paralara karşı birleşmiş tepkisi, ABD’nin kripto pazarını durdurmak için harekete geçeceği şüphesini doğurdu.

  Finansal kuruluşları ve ticari operasyon yürüten kurumları uyaran SEC, dijital paralarla yapılan işlemlerin kara para aklama konusundaki şüpheleri yükselttiğini hatırlattı. yasal işlemler yapan şirketlerin dijital para gelirlerini belgelemesi gerektiğini de vurguladı.

  ABD ayrıca terör finansmanı ve uyuşturucu ticareti konusunda da yükselen kripto pazarını suçluyor. Hatat dev şirketlerin vergi kaçırmak için bile kripto teknolojisini kullandığından şüpheleniyor. Bu suçlamaların şimdi ABD regülatör kurumları tarafından senkronize şekilde dile getirilmesi, pazara önemli sınırlamalar getirilebileceğin işareti kabul ediliyor.

  ABD belki de, Ripple gibi kontrollü dijital varlıkların kullanımına izin verirken, Bitcoin gibi izlenmesi imkansız, kontrolsüz varlıkları yasaklama yoluna gidebilir mi? Bu şüphenin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini zaman içinde göreceğiz.
  Ecevit BIKTIM

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow