Son Dakika

League of Legends belgeseli Players için ilk fragman yayınlandı

A A

12.05.2022 - 10:06 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

16 Haziran’da piyasaya sürülecek olan Leage of Legends belgeseli, yıllarca süren hayal kırıklığının ardından oyundan en prestijli ödülü almayı uman kurgusal bir profesyonel ekip olan Fugitive Gaming’e odaklanacak.

League of Legends belgeseli Players için ilk fragman yayınlandı

Riot Games’in yazarı Kien Lam’a göre stüdyo, seriyi özgün kılmak ve sıkıcı hissettirmemek için “çok çaba sarf etti”. Lam, “Diğer oyun şovları göz önüne alındığında şüpheci olmaya hakkınız olduğunu düşünüyorum, ancak burada biraz inancımız var” dedi. Oyuncularla Riot, Arcane ile gördüğü başarının en azından bir kısmını tekrarlamayı umuyor. Netflix animasyon dizisi Riot için hem kritik hem de ticari bir başarıydı ve hatta stüdyonun on yıllık MOBA’sına yeni oyuncular çekmeyi başardı.

League of Legends dünyada en çok oynanan oyunlardan biri olarak öne çıkıyor. Netflix’de yayınlanan belgesel uzun süredir oyunun hayranları tarafından merakla bekleniyordu. Neticede beklenen ilgiyi de gördü. En sevilen oyunlardan biri olan League of Legends çok fazla hayrana sahip. Hal böyle olunca da yayın akışı devleri de oyunun popülaritesinden kendileri de yararlanmak istiyor.

Bu sebeple oyunun farklı versiyonlardaki yapımlarını yakında başka platformlarda da görebiliriz. Durum böyle olursa kesinlikle şaşırmamak gerek, ancak çok fazla yapımın sunulması kalitenin düşmesi anlamına da gelebilir.