Son Dakika

LG parmak izi teknolojisini baştan yarattı

A A

04.05.2016 - 08:00 Son Güncelleme:

Güney Kore’nin teknoloji konusunda, medarı iftiharlardan LG, yeni geliştirdiği parmak izi sensörü ile akıllı telefon dünyasında dengeleri değiştirecek bir güce kavuşabilir.

LG parmak izi teknolojisini baştan yarattı

Parmak izi okuyucuları, kulağa çok hoş bir donanım kalemi gibi gelse de, ideal olmaktan çok uzaklar. Parmak izi korumasını kullanan telefonunuz masanın üstünde dururken ona hükmedemezsiniz. İki elinizi kullanmanız şarttır ve her nedense parmak izi okuyucusu hem küçük, hem de duyarsızdır. Parmak izinizi ilk seferde okutup, paçayı kurtarmanız, nadiren mümkündür. Üstelik sensöre ulaşmak için illa telefonunun, açma kapama ve benzeri bir tuşuna basmanız gerekir.

LG, bu sorunları kapsamlıca değerlendirmiş ve son derece zekice bir çözümle, bu yapıyı, ideal noktaya taşımak niyetinde. LG Innotek yapısı bu noktada devreye giriyor.

Öncelikle, artık iki elinizi birden kullanmak ve açma kapma tuşuna basmak zorunda değilsiniz. Masanın üstündeki akıllı telefondaki, belirtilen noktaya parmağınızı bastırmanız yeterli. Yanlış izi algılama oranı sadece ve sadece yüzde 0.002. Parmağınızı sürekli ekranda gezindirmeniz gerekmiyor ve okuyucu, neredeyse ilk seferde hedefi vurabiliyor. Üstelik; su ve ekran çiziklerden zarar görme olasılığı düşük. Sistem, kırılmaz, ince bir camın hemen altında, kompakt bir alanda konumlandırılmış. Bu da, sınırlamaların çoğunun üstesinden geliyor.

Xiaomi Max ortaya çıktı

Peki bu yeni parmak izi okuyucu devrimi, ne zaman hayat bulacak. Tüm bulgular LG G6’yı işaret ediyor. Elbette Korelinin bu hamlesinden, Apple ve baş rakibi Samsung da ilham alacak ve kendi teknolojilerinde yükseltmeye gidecektir. Eh; LG’nin, rakiplerine açacağı pek çok telif davasına da hazırlıklı olmanızı öneririz.