Son Dakika

LG G5 ekranı nasıl olacak?

A A

12.02.2016 - 15:00

MWC 2016’da duyurulacağı kesin olan LG G5 modeli, 21 Şubat tarihinde karşımıza çıkacak. Telefonla ilgili az sayıda teknik özellik detayı basına sızmış olsa da tasarımına dair çoğu detayı biliyoruz. Şimdi ise yeni bir ekran özelliği gündemde.

LG G5 ekranı nasıl olacak?

LG G5 modelinde 5.1 veya 5.2 inç büyüklüğünde QHD çözünürlük sunan bir ekran olacak. Buraya kadar her şey normal. Ancak LG’nin Facebook sayfasında paylaşılan bir GIF, bu ekranın sıradan bir ekran olmayacağına dair izler daşıyor.

“Diğerleri uykuya geçerken LG G5 her zaman açık kalır.” Şeklinde bir slogan ile paylaşılan bu görsel son derece dikkat çekici. LG G5 ekranı gizemli bir özelliğe sahip olacak. “Always ON” dilimize “her zaman açık, daima açık” şeklinde çevrilebilir. Ancak henüz bu özelliğin ne işe yaracağı bilinmiyor.

LG V10 modelinde ekranın üst kısmındaki ikinci ekran dikkat çekmişti. LG, burada da yeni bir ekran teknolojisi üzerinde çalışıyor olabilir. Cihazın üzerindeki yakınlık sensörü kullanılarak ekranı açmadan farklı bir arayüzde saat ve bildirimler gözükecek gibi duruyor. LCD’ye göre OLED ekranın en önemli avantajı, siyahın gerçek siyah olarak kullanılabilmesi. Yani ekran siyah rengi vermek için güç harcamıyor. Dolayısıyla bahsettiğimiz gibi bir özellik son derece makul duruyor.

LG G5 ekranı ve diğer detayları 21 Şubat tarihinde MWC 2016’da netlik kazanacak. Şimdilik cihaz hakkındaki güncel detaylar bunlar. İlgili GIF dosyasını aşağıda görebilirsiniz.