Son Dakika

LG G5 ve Galaxy S7 performans testi sonuçları!

A A

27.02.2016 - 13:00 Son Güncelleme:

Geçtiğimiz günlerde MWC 2016’da duyurulan iki yeni amiral gemisi LG G5 ve Samsung Galaxy S7, AnTuTu, Vellamo ve GFXBench gibi popüler testlerde bir araya geldi. Testlerde başka modeller de görülüyor ancak en merak edilen iki model daha dikkat çekici.

LG G5 ve Galaxy S7 performans testi sonuçları!

Aşağıdaki listede sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Sonuçlardan bahsetmeden önce telefonlar arasındaki temel farktan bahsedelim. LG G5 modeli Qualcomm Snapdragon 820 yongasından güç alıyor. Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge ise Samsung Exynos 8890 yongasını kullanıyor. Galaxy S7 ailesinin Snapdragon 820 kullanan versiyonu da mevcut ancak MWC 2016’da sadece Exynos yongalı modeller görücüye çıktı.

AnTuTu ve Vallamo testlerinde LG G5 modelinin Galaxy S7’yi geçtiği açık bir şekilde görülebiliyor. Sentetik testlerde LG G5 daha başarılı görülüyor. Ayrıca referans noktası olarak Galaxy Note 5 ve iPhone 6s modellerini de bu tabloda görebiliyoruz. Sadece Vellamo Browser yani tarayıcı testinde Samsung Galaxy S7 ezici bir üstünlük sağlıyor. İşte o tablo.

LG G5 ve Galaxy S7

Efsane geri dönüyor

Benchmark yani karşılaştırma uygulamalarının günlük kullanımı tam olarak yansıtmadığını da belirtelim. Yani her iki cihaz da aslında günlük ihtiyaçların çok ötesinde bir performans sunuyor. Ancak bazı kullanıcılar için bu testlerin sonuçları önem arz ediyor. Rakamları bir kenara bırakacak olursak ısınma, uyumluluk ve pil tüketimi gibi konuların da son derece önemli olduğunu belirtelim. Bu testler sadece cihazların ham işlem gücünü ölçüyor.