Logitech ConferenceCam Connect inceleme

Logitech ConferenceCam Connect inceleme

Logitech ConferenceCam Connect adlı video konferans sistemi, 6 kişilik küçük grupları 1080p çözünürlüğünde video konferans görüşmesine dahil etmesi ile fark yaratıyor.

Conference Cam Connect’in en büyük özelliği, şık ve inovatif tasarımı sayesinde oldukça ilgi çekiyor ve taşınabilir olması sayesinde küçük ve orta boyutlu toplantı salonlarında hepsi bir arada bir çözüm oluşturması.


Sadece 766 gr ağırlığında olan bu taşınabilir video konferans sistemi, opsiyonel sürücü kurulumuna ihtiyaç duymadan USB bağlantı portu sayesinde PC ve Mac bilgisayarlara rahatlıkla bağlanıyor. Bununla birlikte desteklenen Unified Communication özelliği, sertifikalanan Skype ve optimize edilen Microsoft Lync gibi haberleşme uygulamalarda yüksek bir performansta çalışmasını sağlıyor.


Logitech ConferenceCam Connect’in üzerinde bulunan 1080p destekli Zeiss lensli kamera, 90 derecelik bir açı ile 6 kişiyi video görüşmesine dahil edebiliyor. 4x dijital zum ile ayrıntıları gözden kaçırmayan Logitech, üzerinde bulunan ayar tekerlekleri yardımı ile eğilip dönebiliyor. Conference Cam Connect, video konferansına katılan kişileri otomatik olarak fokusluyor ve bu sayede de, görüntüler oldukça net ve yüksek çözünürlükte karşı tarafa aktarıyor.


H.264 kodlama anahtarını kullanan ve tüm video işlemeleri kendi içinde halleden ve bu sayede PC sistemlerini yormayan Logitech, özellikle Skype for Business ve Microsoft Lync 2013 gibi ortamlarda kesintisiz bir aktarım performansına ulaşabiliyor. WLAN ve Miracast teknolojilerini de üzerinde barındıran Conference Cam Connect, akıllı telefon ve Tablet cihazlarla anında bağlantı kurup, buradaki içerikleri televizyonlara aktarabiliyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey, cihazı önceden HMDI yuvası ile televizyona bağlamak.


Ekstra bir ayar yapmanıza gerek yok. Sunumlar, videolar ve tablolar otomatik olarak HDMI kaynağına aktarılıyor.


ConferenceCam Connect elbette bir uzaktan kumanda cihazına sahip. Söz konusu uzaktan kumanda cihazın üzerinde yerleştirilmiş ve tıpkı bir kapak gibi görev yapması iyi düşünülmüş bir özellik. Bu kumanda ile video görüşmelerinizi kolaylıkla yönetmeniz mümkün.  


Conference Cam Connect’in diğer bir özelliği Full Duplex ses teknolojisine uyumlu olması. Sahip olduğu 360 derecelik mikrofon sayesinde cihazın önünde eve arkasında duran kişilerin sesleri karşı tarafa aktarılabiliyor. Öyle ki 3 metre çapının içinde olan kişiler sesli konferans sistemine dahil olabiliyor. Ses kalitesinin daha da artması için eko ve gürültü filtreleme opsiyonları dahil edildi. Bundan da önemlisi ise Bluetooth veya NFC ile bağlantı kurulan akıllı telefonlar, sesli konferansa dahil olabiliyorlar.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS