Mafia: Definitive Edition çalışmaları tamamlamak üzere

Mafia: Definitive Edition çalışmaları tamamlamak üzere

Mafia oyun serisi ilk olarak 2002’de çıktığında büyük bir oyuncu kitlesi kazanmıştı.  Seri ilk oyununun yayınlanmasından sekiz yıl sonra 2010 yılında ikinci oyun Mafia II oyunu yayımlanmıştır.

Mafia II’nin ardından Mafia III 2016 yılında yayınlanmıştı. Oyun geliştirici olan 2K Czezh tarafından geliştirip 2K Games tarafından yayımlanan aksiyon-macera türünde olanın kısa sürede birçok oyuncu kitlesi kazanmıştı. Oyunu sürekli oynayan belirli bir kitle yer alıyor. Firma oyunun remake versiyonu olacak Mafia: Definitive Edition için çalışmalarını tamamlamak üzere.

Serinin ilk oyununun tekrardan yapımı bir proje olarak gösterilen Mafia: Definitive Edition ile ilgili pek bir bilgi verilmemişti. Bugün, ilk kez oyun içi görüntüler yayımlandı.

Oyun içi görüntüler, daha evvelce söylenildiği gibi Mafia: Definitive Edition’da Mafia 3’ün grafik motorunun kullanıldığını adeta doğruluyor. Oyun, orijinal Mafia’nın görselliğinin baştan aşağı yenilenmiş ve modernize edilmiş durumu gibi duruyor.

1930 yıllarında ülkedeki mafya yapılanmasını başarılı bir şekilde oyuna yansıtan ve hikayesiyle sinema tadı veren oyunun aksiyon çatışma sahneleri de oldukça etkileyiciydi.   Yeni versiyonla beraber orijinal oyundaki yavaş ve gerçekçi çatışmalar konumunu süratli aksiyon sekanslarına bırakmış. Bu değişiklik, yeni oyuncuları kendisine çekmek amacıyla lüzumlu olsa da serinin eski hayranlarınının biraz hayal kırıklığına uğratabilir.

Mafia: Definitice Edition dışında iki Definitive Edition’ın da çıkış yaptığını hatırlatalım. Serinin ikinci ve üçüncü oyunlarını amacıyla alan bu yapımlar, ilk mafya oyununda bulunduğu gibi bir remake değil, remastered şeklinde çıkış yaptı. Yani serinin başka iki oyunu baştan aşağı tekrardan yapılmadı. Sadece görsellik ve optimizasyon çalışmalarının sonrasında pazara tekrardan sürüldüler.

Mafia üçlemesinin ilk oyununun remake versiyonu olacak olan Mafia: Definitive Edition’ın çıkış tarihi 25 Eylül 2020 olarak duruyor.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS