Magic Candy Factory ile kendi şekerinizi yapın!

Magic Candy Factory ile kendi şekerinizi yapın!

Magic Candy Factory ile kendi şekerinizi yapın!

Bazen neye ihtiyacınız olduğunu, onu gördüğünüz ana kadar bilemezsiniz. İşte, kendi birbirinden özgün ve eğlenceli tasarımlarınızı farklı tatlarda, yenebilir ve sağlıklı bir “şeker” olarak, 3 boyutlu yazıcı ile “basmanızı” sağlayan “Magic Candy Factory” de tam olarak böyle bir şey.

Bildiğiniz üzere Instagram’da, şeker hamurundan kurabiye yapıp, bunu sol yıllarda moda haline gelen “Baby Shower” ve benzeri “ultra gösterişli annelik aktiviteleri” için ticaret metası haline getirenler pek revaçta. Fakat teknoloji, bir kez daha el emeği göz nurunu, kişiselleştirilebilir, kontrol edilebilir, ulaşılabilir ve sayıca çoğaltılabilir ürün seçenekleriyle geride bırakıyor. Artık Magic Candy Factory ile, kendi yüzünüzün “yenebilir” bir üç boyutlu kopyasını bile çıkarabileceksiniz!

“Neden durup dururken kendi yüzümü yiyeyim ki?” diye düşünüyorsanız, sizin için seçenekleri biraz daha çoğaltıp çeşitlendirelim: Çocuğunuzun adı, doğum tarihi, en sevdiği oyuncak, kalpler, sevimli hayvanlar, şekiller, çiçekler, böcekler… Aklınıza ne gelirse, nasıl gelirse ve neli gelirse, o şekeri aynen öyle yaptırabileceksiniz. Evet, “şeker yapma özgürlüğünüz” engellenemez! Ne istiyorsanız, nasıl istiyorsanız, nerede ve ne zaman istiyorsanız üç boyutlu şekeriniz orada, öyle olacak. Üstelik sağlığa zararlı olmadığına dair güvencesi, AB standartlarına uyum belgesi olan “şeker” ham maddesinde Çilek, Elma, Ananas, Limon, Yaban Mersini, Böğürtlen  vb. pek çok tat seçeneğiniz var. İster karıştırıp yapın, isterseniz tek bir tatla yetinin. Magic Candy Factory, size istediğiniz özgürlüğü sağlıyor.

Magic Candy Factory’i ziyaret edin!

Şimdilik tek yapmanız gereken şey, henüz “şeker yazıcılarını” satılabilir hale piyasaya sunmayan fakat bunun hazırlıklarını yapan Magic Candy Factory’nin bu adreste bekliyor. Eğer şimdiye kadar yapılmış örneklerden bazılarını görmek ve Magic Candy Factory’nin Youtube’da yayınladığı videoyu izlemek isterseniz sizi buraya alalım.

10 kişiden oluşan Magic Candy Factory ekibi şimdiden “Endüstriyel Tasarım” alanındaki ödülleri toplamaya başlamış bile. Darısı, her şeyde olduğu gibi 3D Printing teknolojisini de bir adım geriden takip eden yerli müteşebbislerimizin başına diyelim.