Son Dakika

Mark Hamill oyunda karşımıza çıkacak

A A

15.05.2016 - 12:00

Star Wars’ta Luke Skywalker karakterimi canlandıran Mark Hamill, bir kez daha büyük bütçeli bir oyunda boy gösteriyor.

Mark Hamill oyunda karşımıza çıkacak

Mark Hamill, dünyadaki ününü Star Wars filmlerine borçlu olsa da, sanatçının kariyeri aktörlükten çok daha farklı alanlarda sivrildi. İstediği rolleri kapmakta güçlük çeken Mark Hamill; çok başarılı bir seslendirme sanatçısı olarak karşımıza çıktı. Hamill, buna ek olarak da, 2000li yılların oyun fenomeni Wing Commander da karşımıza çıktı. Malum o zaman oyunlarda, ara videolarda gerçek oyuncuların rol aldığı sinematik demolar fazlasıyla popülerdi.

Tanınan sanatçı, Wing Commander’ın yaratıcısı Chris Roberts ile, dün bir araya geldi. Görüşmeler olumlu. Chris Roberts’ın geliştirdiği Squadron 42’de de önemli bir paya sahip olacak. Mark Hamill, oyunun baş karakterinin, Motion Capture (Hareket Yakalama – Gollum ile Andy Sirkis ilişkisi gibi düşünün) aktörü olarak, oyun müdavimleri ile buluşacak.

Sqadron 42, İngiliz oyun yapımcısı Erin tarafından, oldukça büyük bir bütçe ile geliştiriliyor. Lakin, M.Hamill’in takvimi, önümüzdeki günlerde fazlasıyla daralacak. Ne de olsa Star Wars Episode VIII’nin gösterime giriş tarihi yaklaşıyor ve popüler sanatçı ile çekilen sahnelerin sayısı da buna paralel olarak artıyor. Lakin Mark Hamill, oyun için gereken zamanı ayırabileceğini düşünüyor.

Wing Commander’ın serisinin yaratıcı Chris Roberts, daha önce de, Liam Cunningham ve Mark Strong gibi popüler isimlerle, bazı oyunlarda ortak çalışmalar yürütmüştü.

Bir uzay savaşı stratejisi- simülasyonu olan Squadron 42’nin, 2017 başında raflardaki yerini alması bekleniyor.