Messenger ve Instagram’a yeni özellikler eklendi

Messenger ve Instagram’a yeni özellikler eklendi

Messenger ve Instagram’a yeni özellikler eklendi

Facebook, mesajlaşma uygulamaları paketine birkaç yeni özellik sunuyor. Listeye bakıldığında, daha kullanışlı olanlardan biri, Instagram’da görülen gelen kutusu durumlarının eklenmesi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sadece gelen kutunuza bakarak, kısa süre önce mesaj gönderdiğiniz kişinin DM’nizi görüp görmediğini anlayacaksınız. Özellik çoğu kişi arasında kavgaya sebep verebilecek potansiyele sahip olsa da yine de kullanışlı. Bir başka kullanışlı gelen kutusu özelliği de Messenger’a geliyor. Facebook, eski sohbetleri gizlemeyi kolaylaştırmak için arşivleme hareketi ekliyor. Ayrıca eski konuşmalara da bir güncelleme geldi. Artık chatte aramanıza gerek yok. Bunun yerine, profil fotoğrafınıza dokunarak erişebileceğiniz bir menü öğesi aracılığıyla eski konuşmaları bulacaksınız.

Ayrıca, Clubhouse sahneye çıktığından beri, Facebook uygulamalarına sesle ilgili işlevsellik eklemekle ilgileniyor. Buna göre artık Messenger üzerinden bir arkadaşınıza bir dahaki sefere sesli not gönderdiğinizde kayıt düğmesini basılı tutmanız gerekmeyecek.

Bunun yerine tek yapmanız gereken mikrofon simgesine dokunmak. Facebook, bu özelliğin yakında Instagram’a da geleceğini söylüyor. Bu arada, iOS (ve yakında Android) kullanan Instagram kullanıcıları fotoğraflara ve videolara kendi görüntüleri ve klipleriyle yanıt verebilir.

Bu bağlamda cevap dediğimizde, arkadaşınıza konuşmanın belirli bir kısmına cevap verebileceksiniz. Son olarak Facebook, Messenger ve Instagram’da iki yeni sohbet teması ekledi. Biri dışarıdaki tüm Star Wars hayranları için, diğeri ise Netflix’in Selena Quintanilla biyografisinin ikinci sezonu ile alaklı. Her ikisi de açık ve koyu temalara sahip ve sohbet ayarlarınıza girerek bunlara geçiş yapabilirsiniz.