hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Meta müşteri desteği eksikliğini ele alıyor

  Meta müşteri desteği eksikliğini ele alıyor
  expand

  Meta “gönderileri veya hesapları beklenmedik bir şekilde kaldırılmış” kullanıcılara yardımcı olabilecek bir müşteri destek bölümü kurmayı planladığını bildirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Meta’nın planları görünüşe göre hala “erken aşamalarda”, bu nedenle yeni hizmetlerin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz belli değil. Bloomberg’e göre, Meta’nın planları, en azından kısmen, kullanıcıların şirketin içerik kararlarına itiraz etme isteklerini ele alan Gözetim Kurulu’nun içgörüsü tarafından yönlendirilecek.

  Kurul, Meta’nın kararları hakkında kullanıcılarla iletişim kurma biçiminde daha şeffaf olması gerektiğini defalarca belirtmişti.

  Kullanıcılarla gerçekten konuşabilen müşteri hizmetleri temsilcilerinin eklenmesi, birçokları için uzun süredir devam eden bir baş ağrısını çözebilir. Şu anda, saldırı veya haksız askıya alma yoluyla hesaplarına erişimini kaybeden kullanıcılar, onları geri almak için çok az seçeneğe sahip.

  Ancak gerçek müşteri desteğiyle, hayal kırıklığına uğramış Facebook ve Instagram kullanıcıları sonunda başvurabilecekleri şirket onaylı bir kaynağa sahip olacaklar. Şirket, müşteri hizmetleri bölümünün nasıl çalışacağı veya yardım için uygun olacağı konusunda ayrıntıları paylaşmadı. Bu kapsamda problemle başa çıkmak için özel bir ekip kurulacak. Bu ekip müşterilerin problemleri ile bire bir ilgilenecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow