hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mevcut arayüzden dört kat daha hızlı

  Mevcut arayüzden dört kat daha hızlı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Samsung, sektörün ilk 256GB SD Express microSD kartını tanıttı. En yeni V-NAND teknolojisiyle donatılan 1TB UHS-1 microSD kartı seri üretimine başladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Samsung , saniyede 800 megabayta (MB/s) varan sıralı okuma hızına sahip 256 gigabaytlık (GB) SD Express microSD ve 1 terabaytlık (TB) UHS-1 microSD kartların seri üretimine geçtiğini duyurdu.

  Samsung, yeni nesil microSD kart serisiyle geleceğin mobil bilgi işleminin ve cihazda sunulan yapay zeka uygulamalarının gerektirdiği farklılaştırılmış bellek çözümlerini sunacak.

  800 MB/s maksimum hıza çıkıyor

  Sektörde ilk kez SD Express arayüzünü temel alan yüksek performanslı yeni bir microSD kart tanıtan Samsung’un bu adımı, özel bir ürün geliştirmek üzere gerçekleştirilen başarılı iş birliğinin ürünü olarak öne çıkıyor.

  Düşük güç tüketen tasarımının yanı sıra yüksek performans ve termal yönetimi sağlayacak şekilde optimize edilen yazılım teknolojisi sayesinde, Samsung’un SD Express microSD kartı, küçük bir boyutta SSD’lere eşdeğer performans sunuyor.

  UHS-1 arayüzüne dayalı geleneksel microSD kartların okuma hızları 104MB/s ile sınırlıyken, SD Express bu hızı 985MB/s’ye çıkarmayı başardı. Bu değer, ilk kez ticari bir microSD kartta yakalandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Samsung’un SD Express microSD kartının sıralı okuma hızı ise 800MB/s’ye kadar çıkabiliyor. SATA SSD’lerden (560 MB/s’ye kadar) 1,4 kat daha hızlı olan SD Express microSD, geleneksel UHS-1 bellek kartlardan (200 MB/s’ye kadar) dört kattan daha hızlı çalışıyor.

  Bu değerler, PC’lerde ve mobil cihazlarda kullanılanlar da dahil olmak üzere, çeşitli uygulamalarda gelişmiş bilgi işlemlerinin yapılmasına olanak tanıyor. Küçük boyutuyla istikrarlı performans ve güvenilir çalışma sunan Dynamic Thermal Guard (DTG) teknolojisi, uzun süreli kullanımlarda bile SD Express microSD kartın optimum sıcaklığını koruyor.

  1TB UHS-1 microSD kart

  Samsung’un yeni 1TB microSD kartı, microSD formu içerisinde şirketin 8. nesil 1 terabit (TB) V-NAND çözümünün sekiz katmanını bir araya getirerek daha önce sadece SSD’lerde mümkün olan yüksek kapasiteli mimariyi hayata geçirmeyi başardı.

  Sektörün en zorlu testlerinden geçen yeni 1TB microSD kart, aşırı sıcaklığa ve düşmeye dayanıklı tasarımının yanında su, aşınma, X-ray ve manyetik alan koruması gibi özellikleriyle zorlu ortamlarda bile güvenle kullanılabiliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow