Son Dakika

Microsoft Lumia 650 5 inç büyüklüğünde olacak

A A

15.11.2015 - 11:00

Nokia’dan sonra Lumia serisine devam eden Microsoft, çok sayıda yeni model ile karşımıza çıktı. Son olarak geçtiğimiz ay Lumia 950 ve Lumia 950 XL modelleri duyuruldu. Şimdilerde uygun fiyatlı bir model olarak Microsoft Lumia 650 bekleniyor.

Microsoft Lumia 650 5 inç büyüklüğünde olacak

Twitter üzerinden @sleaknow isimli bir kullanıcı, Lumia 650’yı hedef alarak bir iddiada bulundu. Bu iddiaya göre Saana olarak adlandırılan Lumia 650 modeli, 5 inç ekranlı son Lumia akıllı telefon olacak. Peki bu ne anlama geliyor?

Bir süredir Microsoft’un Lumia serisi cihazları artık üretmeyeceği, yeni telefonları Surface Phone olarak adlandıracağı söylentisi mevcut. Dolayısıyla Microsoft artık Surface Phone’a geçiş yapabilir. Diğer yandan Surface Phone iddialarıyla basına sızan telefonun 5.5 inç AMOLED ekrana sahip olması bu iddiayı destekleyecek nitelikte.

Diğer yandan ise metal gövde iddiaları gündemde. Lumia cihazlar şimdiye kadar hep plastik ve renagarenk kasalarla piyasada yerini aldı. Microsoft’un artık plastik kasaları bir kenara bırakarak metal gövdeye geçiş yapması da mümkün. Önümüzdeki dönemde Microsoft’un neler yapacağına dair resmi bir bilgi yok ancak Windows 10’lu telefonlarda önemli değişiklikler bekliyoruz. Gelişmeleri takip edeceğiz.