Microsoft Office’dan büyük bir yenilik geliyor!

Microsoft Office’dan büyük bir yenilik geliyor!

Microsoft’un Office Online servisi, tıpkı Google Dokümanlar gibi internet tarayıcısı üzerinden Word, Excel ve PowerPoint dosyalarının düzenlemesine olanak tanıyor. Ancak bu servis şimdi önemli bir yenilikle karşımıza çıkacak.

Söz konusu yenilik Skype entegrasyonu ile alakalı. Microsoft Office Online üzerinden Skype görüşmeleri yapmak mümkün olacak. Bu bir iddia değil, gelişme Microsoft’ın resmi Office blog sayfasında paylaşıldı.


Söz konusu güncelleme henüz yapılmış değil. Önümüzdeki ay duyurulması bekleniyor. Bu yeni güncelleme ile tarayıcı üzerinden ofis dosyalarını düzenlerken (Word, Excel ve PowerPoint) aynı zamanda Skype üzerinden sesli ve görüntülü görüşmeler yapmak mümkün olacak. Bu sayede örneğin bir iş dosyası üzerinde birden fazla kişi konuşarak çalışabilecek. İş dünyası için önemli bir yenilik gibi görünen bu yeni özellik aslında bize biraz tanıdık geldi.Dropbox’ın geçtiğimiz haftalarda duyurduğu Paper özelliğini sizlere aktarmıştık. Dropbox Paperda da bir dosya üzerinde çalışırken sohbet etme imkanı olduğu duyurulmuştu. Hatta bu sohbet platformu için Dropbox, Zulip isimli yeni bir servis üzerinde çalıştığını da açıklamıştı. Dolayısıyla şimdi benzer bir özelliği Microsoft tarafında görüyoruz.


Aynı zamanda Microsoft, bu güncellemeyi bir Chrome tarayıcı eklentisiyle de destekleyecek. Chrome tarayıcıya yüklenecek olan bir eklenti ise çevrimiçi ortamdaki ofis dosyalarına bir kısayol şeklinde ulaşmak mümkün olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS