Son Dakika

Microsoft, oyun görüntülerinizi paylaşmanızı zorlaştıracak

A A

22.03.2022 - 10:03 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Şu anda Xbox Series X ve Xbox’ın arayüzü aracılığıyla doğrudan Twitter uygulamasına bir ekran görüntüsü veya video gönderilebiliyor. Ancak Windows Central’a göre Microsoft Insider derlemeleri bu seçeneği kaldırdı.

Microsoft, oyun görüntülerinizi paylaşmanızı zorlaştıracak

Bunun yerine kullanıcıları telefondan paylaşmaya yönlendirdi. Telefonunuzdan Xbox görüntülerini paylaşmak yeni bir şey değil, aslında oldukça akıcı bir deneyim olduğu söylenebilir. Xbox üzerinde bir görüntüyü cep telefonuyla paylaşma seçeneğini seçerseniz, telefonunuz sizi doğrudan Xbox uygulamasındaki bir bildirime yönlendirecek. Böylece videoyu kaydedip istediğiniz yere gönderebilirsiniz.

Ancak, Microsoft Xbox’ınızdan Twitter’da paylaşma özelliğini artık zorlaştırıyor. Bu karara neden varıldığının ise bir açıklaması yok. Nintendo ve Sony, Switch ve PS5’ten doğrudan Twitter’a gönderi göndermenize izin veriyor. Böylece, özelliğin Xbox’tan potansiyel olarak kaldırılması kullanıcıları alternatif yöntemlere yönlendiriyor.

Bununla birlikte, hem Nintendo hem de Sony, klipleri telefonunuzdan paylaşmayı kolaylaştırmak için özellikler eklediler. Ancak işi karmaşıklaştırmanın ya bu tarz bir değişikliğe gitmenin ne gereği vardı belirsiz. Xbox kullaıcıları hali hazırda Twitter üzerinden çok fazla paylaşım yapma eğiliminde değillerdi. Bu sebeple özellik çoğu kullanıcıyı en ufak bile etkilemeyecek.

Ancak yine de bazı yolların zorlaştırılması kullanıcılar için olumlu bir gelişme olmuyor. Microsoft, özellik kullanılsın ya da kullanılmasın bu seçeneği aktif tutarak kullanıcılarına kolaylık sağlıyordu