Microsoft Windows 7 yine güncellendi

Microsoft Windows 7 yine güncellendi

Geçtiğimiz aylarda desteğin kesileceği açıklanan ancak sonrasında Microsoft Windows 7 yeni güncellemesi olarak tekrar yayınlanan Windows 7 belirsizliği sürüyor.

Her ne kadar bu imkansız gibi görülse de Microsoft’un Windows 7 kullanıcılarına bu güncellemeyi göndermesi bekleniyordu. Şirket tarafından Ocak ayında yayınlanan son güncelleme, Windows 7’deki duvar kağıdı özelliğinde bozulmalara neden olmuştu. Her Genişletilmiş mod etkinliğinde arka planda kararma meydana geliyordu. Normal şartlarda geçtiğimiz ay son güncellemenin yayınlanması bekleniyordu.


Şirket tarafından yayınlanan ve numarası KB4539602 olan güncelleme, şu anda Windows 7 işletim sistemi kullananları için indirmeye hazır hale getirildi. Fakat bu güncelleme Windows Update vasıtasıyla kullanıcılara sunulmayacak.


Windows 7 kullanıcısıysanız, bu güncellemeyi Microsoft Update Catalog’dan manuel olarak indirmeniz gerekiyor. Ayrıca, bu güncellemenin de aktif hale gelmesi için bazı gerekliliklerin karşılanabiliyor olması şart. Bunun yüklenebilmesi için cihazınızın SHA-2 (KB4474419) güncellemesiyle ya da daha yeni bir sürümle çalışması lazım. Tüm bunlara ek olarak son hizmet yığın güncellemesi (KB4490628) ya da daha yenisinin yüklenmesi de şart.


Şirket tarafından yapılan açıklamada; bu güncellemede herhangi bir sorunla karşılaşmadıkları ifade edildi. Kısacası güncellemenin hiçbir soruna neden olmadan tüm cihazlarda çalışması şart. Yeni güncellemenin son Windows 7 güncellemesi olduğu tahmin ediliyor.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS