hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Microsoft'tan korkutan açıklama

  Microsofttan korkutan açıklama
  expand

  Microsoft'un önemli ismi, sıradaki büyük konsolları olan Scorpio'nun fiyatı hakkında çok da iç açıcı şeyler söylemedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Instagram’a merakla beklenen özellik geliyor

  Xbox patronu Phil Spencer'a göre, Microsoft'un sıradaki büyük konsolu Scorpio için, 2017 yılında ortaya çıktığı zaman hayranları, "özel konsol" konumunu yansıtacak bir fiyat ödemeye hazır olmalılar. NZGamer ile yaptığı bir röportajda Spencer, Microsoft'un Xbox One S ve Scorpio'yu nasıl tasarladığını açıklayarak, bu ürünlerin "paralel" bir şekilde tasarlandıklarını ve yüksek bir fiyatın yüksek bir performans anlamına geldiğini söyledi.

  Xbox Scorpio'nun şu anda Xbox tarafından önerilenlere göre çok daha güçlü özellikler sunmasının beklendiği için, fiyatın da düşük olmayacağı tahmin edilebilir. Ancak Spencer, bunun anlamının konsolun "inanılmaz bir fiyata" satılacağı olmadığını söyleyerek biraz olsun durumu hafifletiyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Microsofttan korkutan açıklama

  Spencer'ın söylediğine göre Xbox One S için olduğu gibi, Scorpio için de farklı hard disk boyutları ile farklı fiyatlar söz konusu olacak ve genel olarak fiyat düzeni buna uygun olarak ayarlanacak.

  Başka bir deyiş ile, Microsoft'un, Xbox One S'te yaptığı gibi Scorpio konsolunda da öncelikle büyük hard disklere sahip olan sürümleri sunması ve kısa bir süre ardından da daha küçük depolama alanına sahip olan daha ucuz sürümlerini ortaya çıkartması beklenebilir. Ama fiyatların, çok da ucuz olmayacağı şimdiden kesinleşmiş gibi duruyor. (Chip.com.tr)

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow