Minecraft Çılgınlığı!

Minecraft Çılgınlığı!

Oldukça fazla oyuncu sayısı bulunan ve hemen hemen her yaştan kitlelerin ilgi odağı olan bir oyun bulunuyor. Minecraft adındaki bu oyun, çağımızın yeni çılgınlıklarından.

Milyonlarca oyuncusuyla gündemden düşmeyen Minecraft, son derece basit grafiklerle de oyunlar oynanır, milyonlarca kişiye erişir ifadelerinin vücut bulduğuoyun olarak karşımızdadır.


Online ve self play oynanıma imkan tanıyan Minecraft, özellikle genç nesilin son çılgınlığı arasında yer alırken, çılgınlığın büyümesine de engel olunamayacak düzeyde. Çünkü son derece eğlenceli ve başarılı bir anlayışla piyasaya sürülmüş bu oyun, gelişmeyi, geliştirmeyi, öğrenmeyi ve aslında kendi fikirlerini hayata geçirebilmeyi de tüm oyunculara öğretiyor.


Öğretiyor diyoruz çünkü Minecraft gerçekten, özellikle küçük çocuklarımızın ya da okul hayatındaki öğrencilerin hayal gücü kat sayılarına ciddi derecede katkıda bulunuyor. Yaşam alanlarını genişletme, inşa etme, tasarlama ve yeniden düzenleme konularına farkında olmadan ciddi derecede egzersiz uygulatmış oluyor. Aslında içerisinde yer alan biraz rekabetçi ama tatlı ortam nedeniyle de her yaştan geniş kitleler tarafından tercih edilen oyunlar arasında yer alıyor.


Oyuncularının keyifli vakit geçirmelerinin yanı sıra, öğrenme, tasarlama, inşa etme gibi süreçlerine de ciddi katkılar sağlayan oyun üzerinden para kazananlar dahi var. Öyle ki Youtube üzerinde oyunu oynayarak çektiği videoları yayınlayan, bunun üzerinden de para kazanan birçok kişi örnek verilebilir. Bu noktada Minecraft’ın konumunun son derece değerli bir noktada durduğuna da dikkat çekmek gerekiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS