Mortal Kombat 11 için mikro ödemeler doğrulandı

Mortal Kombat 11 için mikro ödemeler doğrulandı

Son birkaç yıldır oyun sektöründeki mikro ödeme furyası, hemen hemen her yapımda karşımıza çıkmaya başladı. Görünen o ki yapımcılar oyun satışı için talep ettikleri ücretle yetinmeyi bilmiyor. Oyun fiyatlarının üzerine bir de mikro ödemeler adı altında ek ücretler talep ediyorlar.

Bazı oyunlarda mikro ödemeler oyun severlere muazzam avantajlar sağlarken, bazı oyunlarda ise sadece zamandan tasarruf etmelerini sağlıyor. Nitekim Mortal Kombat 11’de yer alması beklenen mikro ödeme sistemi de kısmen bu şekilde işleyecek.


NetherRealm Studios tarafından yapılan açıklamaya göre, oyun severler Mortal Kombat 11 içerisinde gerçek para karşılığı zaman kristalleri satın alabilecekler. Bu zaman kristaller sayesinde yeni giysiler, giriş animasyonları, kozmetik kaplamalar ve yeni zafer animasyonlarının kilidi açılabilecek.


Ayrıca kolay fatality seçeneği aktif edilerek, zorlu tuş kombinasyonları yerine, fatality tek bir tuşa atanabilecek.


Elbette saydığımız tüm bu opsiyonlara herhangi bir ek ücret ödemeden ulaşmanız da mümkün. Yapımcı ekibin patronu Shaun Himmerick, oyuncuların MK11 normal bir şekilde oynayarak da mikro ödeme ile açabilecekleri tüm içeriklere erişebileceklerini belirtti. Bu noktada mikro ödemenin tek avantajı ise zamandan tasarruf sağlatacak olması.


Dip not olarak hatırlatalım. MK 11, PC, PS4, Xbox One ve Switch için eş zamanlı olarak 23 Nisan’da yayınlanacak.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS