Son Dakika

Motorola Moto G4 Plus'ı tanıttı

A A

22.05.2016 - 16:00 Son Güncelleme:

Google I/O organizasyonunda Motorola da, Moto G4 Plus’ı tanıtarak, en büyük kozunu oynadı.

Motorola Moto G4 Plus'ı tanıttı

Google I/O organizasyonunu, sanal gerçeklik kitlerinin, birbirinden yetenekli drone’ların, akıllı telefonların, yeni Android işletim sisteminin ve nice teknolojinin, kamuoyu ile buluşmasına olanak tanıdı.

Evet sanal gerçeklik gözlükleri havalı şeyler lakin, hala fiyatları dolayısıyla pek çok kullanıcının ulaşamayacağı mertebede duruyorlar. Motorola gibi şirketler ise, tüketicinin hem cebine ve dolayısıyla da gönlüne hitap edecek bir akıllı telefonu tanıttı.

Motorola G4 Plus, G serisinin amiral gemisi konumunda. Kesin fiyatı açıklanmış değil ama hiçbir şartta Apple ve Samsung gibi markaların amiral gemileri kadar pahalı olmayacak ve cüzdanınızda büyük bir yük bırakmayacak.

G4 Plus; 8 çekirdekli Snapdragon 617 işlemcisi ile, kendi fiyat sınıfındaki rakiplerine göre 1-0 önde başlıyor. G4 Plus’ın iki farklı versiyonu mevcut. 16 GB’lık model sadece 2 GB RAM ile satışa sunulurken, 4 GB’lık model 32 ve 64 GB’lık saklama alanı seçeneklerine sahip. Her iki modelde, 128 GB’a kadar ek MicroSD saklama kapasitesi sunuyor. Bu yetenekler, en büyük rakibi HTC A9’a kolayca meydan okuyabilecek seviyede.

3000 mAh’lık son derece güçlü bir bataryaya ve doğal olarak uzun süreli bir pil ömrüne sahip akıllı mucize, 5.5 inçlik, 1920 X 1080 piksellik TFT LCD ekranı sayesinde, tablet-telefon pazarına da göz kırpıyor.

iPhone 7 kamerasını kim üretecek?

Öncü modeli G4’ün 13 megapiksellik kamerasına karşı, G4 Plus 16 megapiksellik bir kamera ile donatılmış.

Motorola’nın son göz ağrısı Moto G4 Plus, beklenildiği gibi Android 6.0.1 Marshmallow işletim sisteminden faydalanıyor.

Fiyat-performans canavarının, sonbahar aylarında satışa sunulması bekleniyor.