MWC 20 için işler iyi gitmiyor

MWC 20 için işler iyi gitmiyor

24-27 Şubat 2020 tarihleri arasında Barcelona’da düzenlenecek olan Mobile World Congress 20 etkinliğine Korona Virüsü engel olacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz yıllarda istisnasız tüm teknoloji devlerine ev sahipliği yapan bu etkinlik, bu yıl virüs salgınından dolayı sekteye uğrayacak gibi görünüyor.

GSMA, Mobile World Congress için tüm sağlık önlemlerini aldık dese de teknoloji devleri birer birer etkinliğe katılmama kararı almaya başladı. Etkinliğe katılmayacak olan firmalar sırasıyla şöyle; Sony, Vivo, Amazon, Intel, MediaTek, TCL, LG, Ericsson, Nokia (HMD Global), Nvidia ve Facebook.


Bu dev isimlerin etkinlikte olmayacak olması Mobile World Congress için oldukça üzücü bir durum. Bu şartlar altında Mobile World Congress’in iptal edilmesi bekleniyor. 3.000’den fazla katılımcının yer alacağı etkinlikte ne kadar sağlık tedbiri alınırsa alınsın maalesef ki fireler verilebilir.


GSMA nedeni bilinmez bir şekilde Mobile World Congress’i iptal etmemekte kararlı gibi görünüyor. Muhtemelen Cuma gününe kadar etkinliğin akıbeti belli olacak. Etkinlik düzenlense bile Intel, MediaTek, Nvidia ve Sony gibi isimlerin yer almaması, etkinliğin boş geçmesine neden olabilir.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS