Netflix uzun vadeli abonelerini de kaybediyor

Netflix uzun vadeli abonelerini de kaybediyor

Netflix uzun vadeli abonelerini de kaybediyor

Anket verileri, 2022’nin ilk çeyreğindeki iptallerin %13’ünü üç yıldan uzun süredir hizmet alan abonelerin oluşturduğunu ortaya koydu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Netflix eski abone kitlesini yitiriyor. The Information, verilerini, 5 milyon Amerikalıdan veri toplayan ve akış aboneliklerini anonim olarak paylaşan bir analitik firması olan Antenna’dan aldığını söylüyor. Veriler, genel iptallerin son beş çeyrekteki 2,5 milyon iptalden artışla son çeyrekte 3,6 milyon kişiye ulaştığını gösteriyor.

Genel olarak iptal sayısı arttıkça, ki The Information yeni kullanıcıların bu iptallerde daha küçük bir paya sahip olduğunu bildiriyor, Netflix‘in kullanıcıları daha uzun süre elinde tutmak için mücadele ettiğinin bir başka göstergesini de ortaya koyuyor. 2021’in ikinci çeyreğinde, iptallerin %70’ini platforma bir yıldan daha kısa bir süre için abone olan kişiler oluştururken, uzun vadeli aboneler %6’sını oluşturdu. İptallerin %60’ı son çeyrekte yeni aboneler tarafından yapıldı.

Netflix’in fiyatı, 6.99 dolardan hizmet veren Hulu gibi uygun diğer hizmetlerle ve reklam destekli planlarla karşılaştırıldığında, insanların oldukça önemsediği “ne kadar ödediğimi unuttum bile” aralığının dışına çıktı.

Netflix, 2022’ye zorlu başladı. İlk çeyrekte, akış devi 200.000 abone kaybettiğini bildirdi ve 10 yıldan beri ilk kez abone kaybettiğini belirtti. Netflix, 2022’nin ikinci çeyreğinde de 2 milyon daha fazla abone kaybetmeyi bekliyor. Şu anda ABD ve Kanada’da toplam 74,58 milyon aboneye sahip.