Nexus 3D Touch teknolojisini kullanacak mı?

Nexus 3D Touch teknolojisini kullanacak mı?

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde duyurulan Nexus 5X ve Nexus 6P modelleri artık Türkiye hariç çoğu ülkede satışta. Sıra yeni Nexus modelinde. HTC tarafından üretileceği düşünülen yeni Nexus için ilgi çekici bir iddia var.

Basınca duyarlı dokunmatik ekran teknolojisi 3D Touch, iPhone 6s, iPhone 6s Plus modelleriyle karşımıza çıktı. Huawei, ZTE ve Meizu markalarının da 3D Touch teknolojisi üzerinde başarılı çalışmaları var. ZTE Axon Mini ve Huawei Mate S modellerinde de bu özelliği görüyoruz. Meizu’nun henüz duyurulmayan MX6 modelinde de beklenen önemli özelliklerden biri bu. Şimdi sırada Nexus’larda olabilir.


İddiaya göre sıradaki Nexus 3D Touch teknolojisin kullanacak. Tabii bu aynı zamanda Android işletim sisteminin de 3D Touch teknolojisine destek vereceği anlamına geliyor. Weibo’da ortaya atılan bu iddia için henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.


15 terabaytlık SSD!


Pratiklik kazandıran 3D Touch teknolojisinin önündeki en büyük engel diğer Android üreticileri. Hemen her bütçeye uygun Android işletim sistemli akıllı telefon bulmak mümkün. 3D Touch teknolojisi Google tarafından sıradaki Nexus modelinde kullanılsa bile diğer üreticilerin kullanması, Google Play Store’daki uygulamaların güncellenmesi gibi bazı zorlayıcı etkenler var. Dolayısıyla Android için 3D Touch teknolojisinin yaygınlaşması, iOS platformundan çok daha zor olacaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS