Night Shift modu nedir?

Night Shift modu nedir?

Geçtiğimiz günlerde iOS 9.3 sürümünün beta versiyonu yayınlandı. Apple, iOS 9.3 sürümünde Night Shift özelliği ile karşımıza çıktı. Özelliğin Türkçe karşılığını “Gece Vardiyası” veya “Gece Modu” olarak düşünebiliriz.

Night Shift özelliği adından da anlaşılabileceği gibi aslında ekranı daha rahat ve gözü yormadan görmeye yarıyor. iOS işletim sistemi, konum servislerinden faydalanarak telefonunuzun bulunduğu bölgedeki ışığa göre bu moda geçiş yapıyor. Yani etrafınızda hava karanlıksa, ekranı da karanlık ortamda daha rahat okunabilecek şekilde görüyorsunuz.


Özelliğin daha kolay erişilebilmesi için Night Shift modu Denetim Merkezi’ne eklenmesine ilişkin bir ekran görüntüsü kısa bir süre önce ortaya çıktı. iOS işletim sistemli cihazlara iOS 7 ile birlikte gelen Denetim Merkezi, ekranı alttan çektiğinizde görüntülediğiniz pencere demek oluyor. Denetim Merkezi içerisinde parlaklık ayarı olduğu için aslında Night Shift özelliğinin de oraya eklenmesi oldukça mantıklı.


iPhone 4s artık daha hızlı


Bir masa lambası şeklindeki ikona sahip olan Night Shift özelliğini anlık olarak açıp kapatabileceğiniz gibi aynı zamanda adaptif modda da kullanabiliyorsunuz. Yani hava karanlıkken aydındalanana kadar bu mod açık kalıyor daha sonra otomatik olarak kendini kapatıyor. “Gün batımından gün doğumuna kadar” şeklindeki ifade özelliği daha iyi anlamımıza yardımcı oluyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS