Nintendo 64’ün satışlarını 2 yılda geride bırakmayı başardı

Nintendo 64’ün satışlarını 2 yılda geride bırakmayı başardı

Nintendo’nun hem ev hem el konsolu olan Nintendo Switch, satış rakamları ile geçtiğimiz çeyrekte Xbox One’ı neredeyse ikiye katlamıştı.

Tüm dünyada büyük bir ilgi gören ve ülkemizde de resmi olarak satılan Switch, özel oyunlarının yanı sıra, 3. parti geliştiricilerin AAA yapımları ile de büyük beğeni toplamayı başarmıştı.

Kısa süre içerisinde rekor üzerine rekor kıran Switch’in PlayStation 3’ten bile fazla satan Nintendo Wii’yi sollayabileceği bile gündeme gelmişti. Bugün ise VGChartz; Switch için Nisan ayında 200 bin adetten fazla sattığını ve bu rakamlar ile toplamda 33,15 milyon adet satış gerçekleştirdiğini açıkladı.

Bir döneme 3 boyutlu ilk Mario oyunu olan Mario 64 ile ortalığı kasıp kavuran daha sonra da Smash Bros. ile rekorlar kıran Nintendo 64, artık son açıklanan satış rakamları ile Switch’in gerisinde kaldı.

Nintendo 64 ömrü boyunca toplamda 32,93 milyon adet satmayı başarmıştı. Switch’in 33,15 milyon adet satışının ardından gözler Wii satışlarına çevrilmiş durumda. Nintendo böyle giderse (yeni konsol tanıtma gibi bir hata yapmazsa) 2020’nin sonlarına doğru Wii’nin satış rakamlarını bile egale edebilir.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS