Nintendo, akıllı telefon üretme hazırlığında

Nintendo, akıllı telefon üretme hazırlığında

Nintendo, akıllı telefon sektörü sebebiyle zarar gören firmalardan biri oldu. Kullanıcıların oyun alışkanlıklarının değişmesi ve diğer konsolların başarısı Nintendo’yu zor dönemlere yöneltti. Ancak şimdi firma, yeni bir hamle üzerinde çalışıyor.

Japon oyun devi Nintendo, DeNa ile birlikte yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Bu proje kapsamında oyun odaklı bir akıllı telefon geliştiriliyor. Daha önce gündeme gelen bu gelişmenin 2017 yılında karşımıza çıkması bekleniyor. Fakat şimdi bu projeyle ilgili bir başka bilgi basına sızdı.


İddiaya göre Nintendo, oyun odaklı akıllı telefon projesinde oyunların tamamını ücretsiz olarak sunacak. Yani isteyen herkes oyunları ücretsiz olarak indirebilecek. Ancak oyunların içerisinde “uygulama içi satın alma” özelliği kullanılacak. Nintendo, bu şekilde bir gelir kaynağı oluşturmaya hazırlanıyor.


Oyunlar içerisindeki eşya ve karakter satışları, iksir ve elmas gibi oyun ögelerinin satılmasına yönelik bir platform hazırlanacak. Bu sayede oyun odaklı akıllı telefonun geniş kitlelere ulaşması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS