Son Dakika

Nintendo NX ne zaman çıkacak?

A A

04.05.2016 - 15:00 Son Güncelleme:

Birkaç gün önce tanıtılan Nintendo NX’in neden 2017’ye kadar satışa çıkmayacağı belli oldu. Nintendo’nun konsolu hemen çıkarmamasının temel sebebi oyunlar.

Nintendo NX ne zaman çıkacak?

Ünlü oyun firması Nintendo, merakla beklenen yeni oyun konsolu Nintendo NX’i birkaç gün önce resmen duyurdu. Uzun süredir heyecanla beklenen konsolun sonunda resmiyet kazanması Nintendo hayranları tarafından sevinçle karşılandı. Nintendo NX daha yılın ilk yarısında tanıtıldığı için birçok oyunsever yeni konsolun bu yıl bitmeden satışa çıkacağını düşündü. Ancak Nintendo yaptığı açıklamayla yeni konsolun 2017’den önce çıkmayacağını duyurdu.

Nintendo’nun açıklamasına göre NX, 2017’nin Mart ayında yeni Zelda oyunu ile bilikte satışa çıkacak. Şirketin yeni konsolunun çıkışı için 2017’ye kadar beklemesinin ana sebebi ise bugün belli oldu. Nintendo’nun yeni konsolunu bu yıl çıkarmamasının sebebi, konsolun çıkışı için daha fazla oyun hazırlamak istemesi. Yeni bir oyun konsolunun başarılı olabilmesi için bu konsolu sattıracak ilgi çekici oyunlara ilgi duyduğunun farkında olan şirket, bu yüzden çıkışa kadar birçok ilgi çekici oyun hazırlamak istiyor. Nintendo NX’in bu yıl çıkmayacak olması üzsede, şirketin birçok yeni oyun hazırlıyor olması sevindirici bir haber.nintendo_nx_2