teknoloji

Nokia 3310 efsanesi geri dönüyor

  1. Teknoloji

Nokia 3310 efsanesi geri dönüyor

Nokia 3310 efsanesi geri dönüyor

Bir zamanların efsanevi cep telefonu modeli Nokia 3310, yenilenen versiyonu ile tekrardan kullanıcı ile buluşacak.

Çok değil günümüzden bir 15 sene öncesinde cep telefonu pazarının tartışılmaz hakimi Nokia’ydı. Fakat akıllı telefon çağına ayak uyduramayan Finli şirket, kısa sürede iflasın eşiğine gelmiş ve hisselerini farklı firmalara devretmek zorunda kalmıştı. Şimdilerde ise Finli cep telefonu üreticisinin o dönemlerdeki en popüler modellerinden biri olan Nokia 3310, aynı Nokia gibi küllerinden doğmaya hazırlanıyor.

26 Şubat’ta Barselona’da düzenlenecek olan MWC’de boy gösterecek olan Nokia’nın 3 farklı modelle fuara katılacağı açıklandı. İddialara göre bu 3 modelden birisi de Nokia 3310 olacak. Tabi ki Nokia bu modeli eski kasa tasarımı ile kullanıcılara sunmayacak. HMD Global bünyesinde üretim faaliyetlerini sürdüren Finli teknoloji firmasının, nasıl bir Nokia 3310 ile karşımıza çıkacağı şimdiden büyük bir merak konusu olmuş durumda.

Söylentilere göre yeni Nokia 3310, 60 – 80 dolar arasında bir fiyattan satışa sunulacakmış. Bu fiyatı göz önüne aldığımızda yeni Nokia 3310’dan öyle çok da birşey beklememiz gerektiğini düşünebiliriz.

HMD Global, 3310 haricinde Nokia 3 ve Nokia 5 modellerini de görücüye çıkaracak. Ayrıca kısa bir süre önce Çin’de satışa sunulan Nokia 6’nın da MWC’de yer alması bekleniyor.

nokia 3310

Yeni tanıtılacak olan bu 3 modelin yanı sıra amiral gemisi sınıfında bir modelin de MWC’de boy göstereceği söyleniyor. Fakat HMD Global’in cephesinden sızdırılan detaylar arasında böyle bir bilginin mevcut olmadığını da belirtelim.

{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Description $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

ilgili haberler

 
LG
MD
SM
XS