Nokia Android ile geri geliyor!

Nokia Android ile geri geliyor!

Son haftaların en çok konuşulan konularından biri olan Nokia’nın Android işletim sistemiyle geri geleceği iddiaları tekrar canlandı. İşte son gelişmeler.

iPhone ve Android devriminden önce dünyanın en büyük cep telefonu üreticisi olan Nokia, 14 yıl boyunca tahtını korumuştu. Marka değeri olarak halen önemli bir yere sahip olan Nokia bu yılın sonunda sahalara geri dönecek. Ancak Android işletim sistemiyle.


Bu iddialar geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti. Ancak Nokia tarafından resmi bir açıklama halen yapılmadı. Fakat firmanın Twitter üzerinden yayınladığı bir görsel, beklentileri artırdı.


Geçtiğimiz gün Nokia’nın resmi Twitter hesabı üzerinden aşağıdaki görsel paylaşıldı. İlgili görselde elde tutulan telefon, piyasada bulunan cihazlara pek benzemiyor. Nokia’nın üzerinde çalıştığı yeni telefonlardan biri olduğu düşünülüyor.


nokia-geri-geliyor


Eğer iddialar doğruysa Nokia, 2016 yılının sonunda iki yeni akıllı telefon duyuracak. Bu telefonlar Android işletim sistemiyle karşımıza çıkacak. Ve Nokia, yıllar önce kaybettiği mobil savaşta tekrar boy gösterecek.


Söz konusu telefonun henüz prototip olduğu düşünülüyor. Telefonun yer aldığı görselde “Teknoloji hayatımızı daha konforlu hale getirmeli.” Şeklinde bir mesaj da yer alıyor. Ayrıca sosyal ağlar için “#OurFansRock” etiketi de yer alıyor. Bu etiketin, firmanın yeni modelleri duyurmasından sonraki sloganı olacağı düşünülüyor.


Nokia’nın akıllı telefon pazarına geri dönmesini merakla bekliyoruz. Sizce eski dev, şöhretine yeniden kavuşabilecek mi? Yorumlarınızı bekliyoruz. İlgili görseli aşağıda bulabilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS