Son Dakika

Notify resmiyet kazandı!

A A

18.11.2015 - 13:00 Son Güncelleme:

Son aylarda Facebook, hemen her hafta ayrı bir yenilik ile karşımıza çıkıyor. Şimdi ise Facebook Notify gündemde.

Notify resmiyet kazandı!

Yaklaşık iki ay önce bir söylenti olarak ortaya çıkan Facebook Notify uygulaması, Facebook’un resmi blog sayfasında yayınlanarak resmiyet kazandı. Uygulama hakkındaki bilgiler, resmi olarak doğrulanmış oldu.

Facebook Notfiy bir çeşit haber uygulaması. Anlaşmalı içerik sağlayıcılardan toplanan haberler, farklı kategorilerde kullanıcılara sunuluyor. Kullanıcılar, ilgilerini çeken kategorileri belirleyerek istedikleri haberleri akıllı telefonlarına bir bildirim olarak alabiliyor. Zaten uygulamanın odak noktası da bu. Kullanıcıları farklı internet sitelerine girmeye gerek kalmadan haberle buluşturmak.  Ancak önemli bir detay var. Facebook Notify şimdilik sadece iOS desteği sunuyor. Yani Android cihazlar şimdilik gündemde değil.

Bildirimlerinize gelen haberlerin başlıkları ilginizi çekerse, bildirime dokunduğunuzda haberin olduğu sayfaya gidiyorsunuz. Bu sayede sadece ilginizi çeken haberleri görebiliyorsunuz. Uygulamada CNN, New York Times, Fox Sports, Bloomberg gibi kaynaklar kullanılıyor. Tabii bu kaynaklar zamanla artacaktır. Facebook Notify uygulaması henüz Türkiye için yayınlanmadı. Dolayısıyla henüz deneme şansımız yok. Ancak kısa zamanda ülkemize de yayınlanması bekleniyor.