Oculus Touch ertelendi ama ne zamana kadar?

Oculus Touch ertelendi ama ne zamana kadar?

Oculus VR firmasının beklenen ürünlerinden biri olan Oculus Touch, 2016’nın ilk çeyreğine yetişmeyecek. Bu durum Oculus Rift siparişlerinin iptal edilmesine sebep olabilir.

Oculus Touch bir kontrolcü olarak çalışacak. PlayStation Move gibi Oculus Rift’i kullanırken sanal dünyadaki nesnelerle etkileşime girmemizi sağlayacak. Böylelikle VR deneyimi zenginleştirilecekti. Ürün için söylenilen çıkış tarihi 2016’nın ilk yarısıydı. Aynı zamanda bu süreçte Oculus Rift de sipariş verenlere ulaştırılacaktı. Ancak bazı tasarımsal yenilikler ve değişiklikler yapmak adına Oculus Touch ertelendi.  Tam olarak nasıl iyileştirmeler yapılacağı belli değil. Ürünün henüz hazır olmadığına karar verilmiş.


2016’nın ilk çeyreğinde Oculus Rift, sipariş verenlere ulaştırılacak. Bakalım kullanıcılar Touch isimli kontrolcü olmadan da siparişlerinin arkasında duracak mı? Kontrolcü sebebiyle 2 yıldır beklenilen Rift’in sipariş kaybetmesi pek mümkün değil. Bu arada Oculus Touch ertelendi ancak Oculus Rift için firmanın planlarında bir sapma yok. Yani Oculus Rift söz verildiği gibi piyasaya çıkacak.


Benzer kontrolcü konseptleri HTC Vive ve Samsung VR ürünleri için de gündemde. Dolayısıyla bu noktada hızlı olan kazanacak gibi duruyor. Her firma kendine has teknolojilere sahip olsa da VR konusunda liderliği kimin kazanacağı merak konusu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS