One UI 2.5 güncellemesi ile gelen yenilikler

One UI 2.5 güncellemesi ile gelen yenilikler

One UI 2.5 güncellemesi ile gelen yenilikler

Galaxy S20’nin özellikleri A ailesi için de gelmeye başladı. Galaxy A71 için One UI 2.5 güncellemesi bugün OTA’dan indirime sunuldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Samsung, Galaxy S20 ailesi ile birlikte yenilikler ile gelen One UI 2.5 arayüzünü tanıtmıştı. 2020 yılı içerisinde diğer modellerine de bu arayüz güncellemesini sunacağını söyleyen Samsung, bugün sözünü tuttu ve Galaxy A71 için One UI 2.5 güncellemesini OTA üzerinden indirime sundu.

Yaklaşık olarak 1 GB büyüklüğündeki A715FXXU3ATI8 yapı numaralı güncelleme ile A71 adeta baştan yaratılıyor diyebiliriz. Kamera uygulamasından arayüz özelleştirmelerine kadar bir dizi yenilik sunan bu güncellemeyi Ayarlar>Yazılım Güncelleme bölümünden yükleyebilirsiniz.

Her Android güncellemesinde olduğu gibi bu güncelleme de kademe kademe sunuluyor. Bu yüzden gün içerisinde güncellemeyi sürekli denetlemenizde fayda var.

AR Zone: AR Zone sayesinde artırılmış gerçeklik çıkartmalarını Note 9’da da kullanabileceksiniz.

Tek Çekim: Entegre yapay zeka (AI) teknolojisini kullanarak daha net fotoğraflar çekebilirsiniz. Tek çekim özelliği 10 saniyeye kadar fotoğraf ve video çekmek için kamera sistemini ve yapay zekayı kullanıyor ve en iyi fotoğrafı size sunuyor.

Geliştirilmiş Gece Modu: Düşük ışıkta bile daha da net ve kaliteli fotoğraflar ve videolar çekmek bu özellik ile mümkün olacak.

Gece Hyperlapse: Bu özellik ile çok daha düşük ışıkta bile daha da net fotoğraflar ve videolar çekebileceksiniz. Ancak bu özelliğin pozlama süresinin çok uzun olacağını belirtelim.

Özel Filtre: En sevdiğiniz fotoğraftan ilham alan renk ve stillerle kendi filtrenizi oluşturmanızı sağlıyor.

Profesyonel Video: ISO, deklanşör hızı ve pozlama seviyesi gibi ayarları yapmanıza izin vererek daha da fazla kontrol sağlar. Video kaydederken ön ve arka kameralar arasında da geçiş yapabilirsiniz.

Temiz Galeri Görünümü: AI destekli özellik ile Galeri uygulaması, daha düzenli bir galeri için aynı konunun benzer çekimlerini otomatik olarak gruplandırır. Kullanıcılar benzer çekimleri kolayca inceleyebilir ve fotoğraf grubunun küçük resmi olarak sunmak için favorilerini seçebilir. Galerideki bir fotoğrafı görüntülerken, görüntüyü yakınlaştırabilir ve fotoğrafları istediğiniz boyuta kırpmak için sol üst köşede bulunan Hızlı Kırp düğmesine basabilirsiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hızlı Paylaşım: Kişilerinizden hangilerinin yakında olduğunu görebilir ve fotoğraf, video ve hatta büyük dosyaları birden fazla kişiyle paylaşabilirsiniz.

Müzik Paylaşımı: Eşleştirilmiş Bluetooth bağlantınızı uzatabilirsiniz ve bir arkadaşınızın müziğini hoparlörde veya araç müzik setinde çalması için bağlantıyı kesmeniz gerekmez.