Son Dakika

Oppo Enco Buds ortaya çıktı

A A

19.04.2021 - 10:49 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Sızıntı haberlerle karşımıza sık sık çıkan Evan Blass, Oppo Enco Buds olarak adlandırılan TWS kulaklıklarının görüntülerini yayınladı.

Oppo Enco Buds ortaya çıktı

Oppo Enco kulaklıklar, Oppo Enco W11’in yerini alıyor. Kulaklıklar görünüm ve tasarım olarak aynı görünseler de, yeni sürüm Bluetooth 5.2 standardını destekleyecek. Enco Buds stili, şarj çantasına kadar Samsung Galaxy Buds + ‘a çok benziyor. Görüntüler, TWS kulaklıklarını kasanın ön tarafında bir LED şarj bildirimi ile beyaz renkte gösteriyor. Ancak kulaklık yüksek ihtimalle başka renklerde de gelecektir.

Yeni Enco kulaklıkların bu ayın sonunda perakende pazarlarına gelmesi bekleniyor. Referans olarak, Enco W11 kulaklıkları, şarj başına 5 saatlik pil ömrü, IP55 toz ve su direnci, dokunmatik kontroller ve silikon uçlarla toplam 20 saatlik pil ömrüne sahip. Ayrıca şarj etmek için bir USB-C bağlantı noktası kullanıyor.

Tam şarj ise yaklaşık 2 saat sürüyor. Oppo’dan ayrıca bu yıl bitmeden katlanılabilir telefonlar üretmesi de bekleniyor. Oppo Enco W11 kulaklıkları silikonlu bir tasarıma sahipti. Kulaklıkların kutusundan toplamda 3 farklı boy yedek silikon uç çıkıyor. Kendi kulağınıza göre en ideal boyu seçip daha rahat edebiliyorsunuz.

Kutuda ayrıca USB Type-C kablosu, kullanım kılavuzu ve garanti belgesi de çıkıyor. Kulaklıkların her biri 4.4 gramlık ağırlığa sahipken şarj kutusu ile birlikte toplamda 44 gram oluyor. Fasulyeye benzer tasarımı ile kulağınızın içine oturuyor. Bu durum bazen kulağınıza baskı yapmasına sebep olabilir, fakat Oppo Enco W11 modelinde böyle bir sorunla karşılaşmıyorsunuz.