hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Oyunun çıkmasına daha 4 yıl var

  Oyunun çıkmasına daha 4 yıl var
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Rockstar GTA Online’ı satışa sunana kadar her 3 – 4 yılda bir yeni GTA oyunu ile karşımıza çıkıyordu. Hatta bu süre zaman zaman çok daha kısa olabiliyordu. Lakin şimdi işler değişti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Serinin son oyunu 2013 yılında çıkmış olmasına karşın daha yeni oyunun esamesi bile okunmuyor. Bazı kaynaklar oyunun 2022’de çıkacağına inansa da bu basit bir rüyanın ötesine geçmeyecek diyebiliriz.

  Rockstar Games’e yakın bazı kaynaklar oyunun şu anda gelişim aşamasında olduğunu kabul ediyorlar. Fakat oyunun 2022 ya da 2023 gibi çıkmasının imkansız olacağını dile getiriyorlar.

  Çünkü Rockstar mevcut şartlardan ötürü çalışanlarını çok fazla sıkmak istemiyormuş. Dolayısıyla ağır ilerleyen bir tempoda da oyunun 2025’ten önce çıkması pek mümkün görünmüyormuş.

  Öte yandan aynı kaynaklar GTA 6’nın yalnızca PS5, XBox Series ve PC için de geleceğini vurguluyorlar. Yani GTA 6 PS4 ve Xbox One için çıkmayacak.

  Zaten 2025’e geldiğimizde pek çok oyun PS4 ve Xbox One’ı aşacaktır. Dolayısıyla bu çok da şaşırdığımız bir haber olmadı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow